inne

Cudowne lata...80-te. Disco w rytmie synth!

inne

Cudowne lata...80-te. Disco w rytmie synth!

Cudowne lata...80-te. Disco w rytmie synth! - Bilety

Czas rozgrzać parkiet na drugiej tematycznej, przebieranej dyskotece! Tym razem zabierzemy Was w muzyczną podróż do lat 80-tych.

Historia koncertów w Amfiteatrze rozpoczyna się właśnie w 1980 r., kiedy obiekt został oddany do użytku. W tej dekadzie przez scenę Amfiteatru przewinęła się plejada dawnych i obecnych gwiazd polskiej sceny muzycznej, dziennikarskiej i aktorskiej, wśród których można m.in. wymienić: Romana Wilhelmiego, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Rosiewicza, Irenę Jarocką, Marylę Rodowicz, Magdę Umer, Wojciecha Manna, Halinę Frąckowiak, Janusza Gajosa, Ryszarda Rynkowskiego, Andrzeja Zauchę, Violettę Villas, zespół Lombard, Bohdana Smolenia, Edytę Geppert, Michała Bajora, Hannę Banaszak, zespół Papa Dance i Krzysztofa Jaroszyńskiego. Utwory wielu z tych artystów usłyszycie w podkładzie tanecznym na naszej dyskotece.

Lata 80-te to m.in.: w Polsce boom muzyki rockowej, rosnąca popularność punka i heavy metalu; w Europie powstaje eurodance – elektroniczna muzyka taneczna, w USA – house i techno; na całym świecie rozprzestrzenia się moda na muzykę syntezatorową (synth pop, electro pop, new romantic, new wave, ale też Italo disco); w Polsce - disco polo (tego u nas nie usłyszycie :))

Tryumfy święcą takie zespoły jak np. ABBA, AC/DC, Aerosmith, Alphaville, Beastie Boys, Bee Gees, Black Sabbath, Blondie, Bon Jovi, CC Catch, Cher, Cyndi Lauper, Dead Kennedys, Duran Duran, Elton John, Eurythmics, George Micheal… a to tylko początek alfabetu!

Rozpowszechniają się magnetofony kasetowe i walkmany, powstaje pierwszy telefon komórkowy, niemal każdy chce mieć kostkę Rubika. 13 lipca 1985 r. odbywają się koncerty Live Aid!

Moda lat 80-tych to przede wszystkim: neonowe kolory, kreszowe dresy, cekiny, nadmiar sztucznej biżuterii, bufki, lajkry, jedwabne koszule, trwałe ondulacje i fryzury „na czeskiego piłkarza”, ocieplane kamizelki, dżinsowe katany, ramoneski, „nerki” i okulary na gumce… Jest z czego wybierać, zatem liczmy i tym razem na inwencję naszych gości.

Oprawa smakowa – Otwarta - WINE CAFE -.

Bilety: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu dyskoteki na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru (pon.-pt. w godz. 9-15).
Liczba miejsc ograniczona.

Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Cudowne lata...80-te. Disco w rytmie synth!

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne