inne

Drugie Urodziny tanga na Ursynowie

inne

Drugie Urodziny tanga na Ursynowie

Drugie Urodziny tanga na Ursynowie - Bilety

Dlaczego tango cieszy się coraz większym zainteresowaniem Ursynowian? Dlaczego uczestniczą w kursach zarówno młodzi wiekiem jak i starsi, nawet już dobrze po siedemdziesiątce? I wszyscy doskonale się ze sobą bawią?
Tango argentyńskie jest tańcem, którego można zacząć uczyć się w każdym wieku. Niezależnie od kondycji fizycznej można je tańczyć do końca życia. Jest jedynym tańcem tak społecznym, tak akceptowalnym przez wszystkie pokolenia i integrującym je. Tango jest tańcem ludowym, wyrosłym z klimatu robotniczo-portowych dzielnic Buenos Aires i Montevideo, gdzie tańczyli wszyscy, tak jak umieli, bawiąc się po trudach ciężkiej pracy… Tango opiera się na całkowitej improwizacji. Nie ma w nim stałych sekwencji figur po sobie następujących. Możemy zatańczyć z każdym partnerem czy partnerką na całym świecie. Jest bardzo kreatywne. Mówi o uczuciach, mówi o kochaniu, oczekiwaniu, tęsknocie i odrzuceniu. W tej chwili już około 150 osób na Ursynowie tańczy tango.
Na Milondze Urodzinowej będzie można zobaczyć, jak tańczą nasi uczniowie. Będzie również lekcja kroku podstawowego, którą poprowadzą nasi trenerzy Asia i Marcin.
Tango to nie tylko sam taniec. To także literatura, poezja, malarstwo, fotografia. Chcemy więc pokazać prace naszych tangueros inspirowane tangiem. Zaprezentujemy również nasze „akcesoria” tangowe: przepiękne wachlarze, suknie, buty do tanga.
Będziemy do dyspozycji wszystkich, chcących porozmawiać o tangu, o zajęciach, praktykach i milongach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Drugie Urodziny tanga na Ursynowie

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne