inne

Everest dla każdego

inne

Everest dla każdego

Everest dla każdego - Bilety

Z LESZKIEM CICHYM WSZYSTKO O EVEREŚCIE

Nie trzeba wcale jechać w Himalaje, aby się wspinać. Każdy może mieć swój Everest w swoim życiu, w miejscu zamieszkania, nauki czy pracy – uważa Leszek Cichy, który gotowy jest spotkać się w kinie Giewont z publicznością. Wraz z Krzysztofem Wielickim 41 lat temu jako pierwsi w historii stanęli zimą na szczycie najwyższej góry Ziemi, a historyczny film zobaczą widzowie 6 sierpnia o godz. 20.30.

Natomiast współczesny film „Everest dla każdego” jest pokłosiem rekordowego pod względem logistycznym przedsięwzięcia jakim była wyprawa klubu Polskie Himalaje do bazy pod Górę Gór w październiku 2018 roku, a także w 2019 dla ponad 400 osób w wieku od 8 do 80 lat zamieszkałych w 100 miejscowościach.

Wśród uczestników byli wyjątkowi himalaiści, jak Leszek Cichy, Rafał Fronia, Dariusz Załuski czy „gwiazda Katmandu” Anna Czerwińska, podróżnicy, ratownicy górscy, utytułowani sportowcy – medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy (m.in. żeglarka deskowa Zofia Klepacka, rekordzista Polski w biegu na 400 m przez płotki Marek Plawgo, czterokrotny zwycięzca Tenzing Hillary Everest Marathon Robert Celiński), wybitni lekarze różnych specjalności, duchowni, uczniowie z rybnickiej szkoły społecznej im. Jerzego Kukuczki wraz z rodzicami i „zwykli” ludzie. Był to więc faktycznie Everest dla każdego.

Piękny film! – oceniła Anna Pietraszek - reżyser, operator, fotograf, dziennikarka, taterniczka i alpinistka. Zrealizowała 196 filmów dokumentalnych i reportaży w latach 1977-2011. W recenzji „Everestu dla każdego” napisała:

„Zasygnalizowane są chyba wszystkie najważniejsze wydarzenia, sytuacje. Plenery - wspaniałe. Dużo twarzy, dynamika w kadrach z ludźmi, dużo się dzieje, choć typowe są sytuacje (idą, jedzą, rozmawiają itp), ale tak wartko podane, że wydaje się, iż akcja pędzi. A to wejście z piosenką Klenczona na wstępie wprost rewelacja. Obejrzałam ten obraz dwukrotnie i na drugi dzień miałam wrażenie, że oglądam… nowy film! A to znaczy, że jest super, bo jeśli po pierwszym takim zachłannym oglądaniu, ten sam film wydaje się jak niemal nowy, to znaczy, że jest świetny! Poziom światowy!” – podkreśliła Anna Pietraszek.

Po filmie spotkanie z jego twórcami i uczestnikami ekspedycji w latach 2018-2019. Dodatkowo, tego dnia, można będzie nabyć książki Leszka Cichego „Gdyby to nie był Everest…” z jego autografami oraz nepalskie upominki.

Zobacz zwiastuny:

https://vimeo.com/451270403
https://vimeo.com/451243736

Everest dla każdego
Reżyseria: Adrian Dmoch
Zdjęcia: Adrian Dmoch, Robert Kielak, Dariusz Załuski
Czas trwania: 71 min
Gatunek: dokument
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2020

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

06.08.2021, 20:30 Kino Giewont
 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje Everest dla każdego

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne