inne

Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm w Rybniku 2018 !

inne

Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm w Rybniku 2018 !

Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm w Rybniku 2018 ! - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Święto filmów żeglarskich JachtFilm ponownie w Rybniku!

Niezapomniana atmosfera, żeglarski klimat i unikalne, niedostępne często nigdzie indziej filmy o morskich przygodach – tak było w zeszłym roku, gdy Teatr Ziemi Rybnickiej wypełniony został wpierw przez dzieci a potem przez dorosłych.

Na bazie zeszłorocznego sukcesu, program festiwalu został rozszerzony do dwóch dni i wzbogacony o dodatkowe atrakcje.

Tegoroczny śląski JachtFilm Festiwal odbędzie się 23 i 24 marca w Teatr Ziemi Rybnickiej.

Festiwal podzielony jest na 2 części, poranną dla szkół i dzieci oraz popołudniowo/wieczorną dla wszystkich

W części porannej zaprezentowane będą filmy młodzieżowe oraz z prezentacja Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Program prowadzi rybnicki klub żeglarski TS Kuźnia a prezentacje poprowadzą trenerzy klubu, Mirosław Małek oraz Jacek Błaszczyk.

W piątek sesja poranna będzie dostępna tylko dla zorganizowanych grup szkolnych, natomiast wszyscy pozostali chętni, dzieci wraz z rodzicami będą mogli wziąć udział w takiej samej sesji w sobotę.

W częściach popołudniowych, pokazanych zostanie 5 filmów a pokazy uświetnią spotkania i prelekcje znanych gości specjalnych – żeglarzy, sportowców, podróżników oraz pasjonaci wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Zaproszonymi gośćmi są m.in.:

Kpt. Krzysztof Baranowski - żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, nauczyciel.. Jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską. Twórca i organizator słynnej Szkoły Pod Żaglami, autor wielu książek i publikacji, autorytet w świecie żeglarskim, kapitan żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, laureat wielu nagród oraz uczestnik wielu regat morskich i oceanicznych.

Kpt. Joanna Pajkowska – najbardziej utytułowana polska żeglarka, która opłynęła kulę ziemską, wielokrotnie Atlantyk w tym 2 razy samotnie, zwyciężczyni prestiżowych regat Ostar 2017, wielokrotnie nagradzana i honorowana nagrodami żeglarskimi, łącznie przepłynęła imponujące ok 200 tyś mil morskich.

Kpt. Janusz Zbierajewski - Zawodowy kapitan, od pół wieku pływa po morzach i oceanach. Jest jedną z najbardziej znanych, rozpoznawalnych i cenionych postaci w polskim środowisku żeglarskim. Największe uznanie zdobył jako kapitan prowadzący rejsy na żaglowcu Zawisza Czarny w ramach projektu rejsów z niewidomymi „Zobaczyć Morze”. Wspaniały gawędziarz z olbrzymim poczuciem humoru.

Dodatkowo podczas festiwalu zostaną wręczone Śląskie Nagrody Żeglarskie, reaktywowane po wielu latach mające na celu uhonorowanie najważniejszych postaci, osiągnieć i wydarzeń żeglarskich w minionym roku.

W programie wydarzenia znajdują się także wystawy zdjęć, stoiska informacyjne klubów i organizacji wodnych oraz konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami np. rejs na żaglowcu, kursy żeglarskie, bilety na targi, wakepark czy spływy kajakowe, odzież żeglarska i wiele innych

Festiwal JachtFilm jest kontynuacją rozpoczętej jeszcze w latach 80. Tradycji filmów żeglarskich, aczkolwiek wydarzenie skierowane jest nie tylko do pasjonatów żagli, ale także do osób, którzy cenią sobie niezależne kino na wysokim poziomie. Prezentowane filmy w większości przypadków nie są dostępne w kinach, wypożyczalniach lub nawet w internecie.

Organizatorami wydarzenia są MT Partners, Fundacja PGE Energa Ciepła, JachtFilm oraz Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour).

Partnerami głównymi Festiwalu są Miasto Rybnik i Teatr Ziemi Rybnickiej oraz firmy Inżbud, Classen, Purmo i Taakaryba.pl . Festiwal wspierają również firmy Wodoaktywni.com, Prototo , LAZAR, , Śląska Liga Regatowa. Partnerami są kluby żeglarskie TS Kuźnia Rybnik, Śląski Yacht Club, 6 Harcerska Drużyna Wodna, Port Rybnik i Aktywni Team oraz WOPR i Policja Wodna.

Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm w Rybniku organizowany pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Rybnika Piotr Kuczera.

Oficjalna strona festiwalu: www.slaskiezagle.pl

Więcej informacji można uzyskać u organizatorów Festiwalu:

Maciej Cylupa, maciej.cylupa@mtpartners.pl, tel 783 00 83 83

lub na stronie www.slaskiezagle.pl

lub na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/575343409327559/

lub na stronie festiwalu www.jachtfilm.pl

Program Festiwalu:

PIĄTEK: 23.03

- godz. 10.00 - 13.00 – seans dla szkół, pokazy zamknięte

- godz. 18.00 - 22.00 – seanse i atrakcje dla wszystkich, biletowane

- ok godz. 20.00 - Gala Śląskich Nagród Żeglarskich Carbony 2018

SOBOTA: 24.03

- godz. 11.00 - 14.00 – seans dla rodzin, dzieci i młodzieży - pokazy otwarte, darmowe

- godz. 15.00 - 21.30 – seanse i atrakcje dla wszystkich, biletowane

Filmy:

DLA SZKÓŁ

Pippi wśród piratów / Szwecja, RFN / 1970 / 90 minut

PIĄTEK 23 MARCA - godz. 18.00 - 22.00

Dziewicza podróż / USA / 2013 / 82 minut

Jeździec oceanów / Szwajcaria / 2017 / 70 minut

SOBOTA 24 MARCA - godz. 11.00 - 14.00 - POKAZY OTWARTE DLA RODZIN (BEZ BILETÓW)

Optimista / Polska / 2010 / 45 minu

Pippi wśród piratów / Szwecja, RFN / 1970 / 90 minut

SOBOTA 24 MARCA - godz. 15.00 - 21.30

Morscy Cyganie. Na krańcu świata / USA / 2016 / 77 minut

Za burtą / Nowa Zelandia / 2015 / 86 minu

Wiatr / USA / 1992 / 126 minut

PIĄTEK: 23.03-bilety 20 zł

SOBOTA: 24.03-bilety 20 zł

Bilet dwudniowy: 30 zł. - dostępny tylko w kasie TZR.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm w Rybniku 2018 !

Bardzo fajna impreza. Trzy uwagi - małe dzieci na sali, podczas popołudniowego seansu, które momentami bardzo przeszkadzały, ludzie z alkoholem (kto ich w ogóle wpuścił?) i zbyt długie przemowy, wręczanie jakichś nagród i inne rozpraszacze. To jest JachtFilm - impreza z projekcjami filmów żeglarskich a nie ImprezaWszystkoCoSięKojarzyZŻeglarstwem. Mniej gadania, więcej wyświetlania.
myshorek 27.03.2018 15:58
REWELACJA:))
marta 26.03.2018 10:22
Super dobrane filmy. A prowadzący bardzo fajnie wprowadzał w fabułę filmu
Edzia 26.03.2018 09:07
Wspaniała impreza na bardzo wysokim poziomie. Mam nadzieję że w przyszłym roku odbędzie się trzecia edycja na którą już dziś się piszę :) Kapitalne filmy, morskie opowieści i spotkania braci żeglarskiej... SUPER
jola harnasz 25.03.2018 20:09

Polecane z kategorii inne