inne

Festiwal Persona: Obserwatorka Świata - spotkanie

inne

Festiwal Persona: Obserwatorka Świata - spotkanie

Festiwal Persona: Obserwatorka Świata - spotkanie - Bilety

Obserwatorka świata

Spotkanie z pisarkami i reporterkami:
Katarzyną Surmiak-Domańską – autorką nominowanej do Nike książki "Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość",
Małgorzatą Rejmer –reportażystką piszącą o Bałkanach, laureatką Paszportów Polityki, i Aleksandrą Lipczak, autorką reportaży o Hiszpanii.

Rozmowę, inspirowaną dziennikami Julii Hartwig, prowadzi dziennikarka
i wydawczyni Monika Piątkowska.

Katarzyna Surmiak-Domańska
reporterka od lat związana z „Gazetą Wyborczą”. Współpracuje jako tutorka i wykładowczyni z Polską Szkołą Reportażu przy Instytucie Reportażu. Z wykształcenia romanistka. Autorka m.in. opowieści reporterskiej "Mokradełko", która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike 2013 i była wystawiana w Teatrze Nowym w Poznaniu w inscenizacji Mikołaja Grabowskiego. W 2016 roku została ponownie nominowana do Nike za książkę "Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość.". Książka była również nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. W 2018 roku opublikowała reportaż biograficzny "Kieślowski. Zbliżenie", który przyniósł jej Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej oraz znalazł się w finale Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz.

Małgorzata Rejmer
pisarka, reporterka. W 2009 wydała powieść "Toksymia", za którą otrzymała nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. W 2013 roku opublikowała zbiór reportaży "Bukareszt. Kurz i krew", za który otrzymała Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia oraz Gwarancję Kultury TVP Kultura. Za swoją trzecią książkę" Błoto słodsze niż miód" otrzymała Paszport „Polityki” i Nagrodę Bursztynowego Motyla. Nominowana do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Kapuścińskiego, Nagrody im. Beaty Pawlak i innych. Publikowała m.in. w „Dużym Formacie”, „Polityce”, „Gazecie Wyborczej”, „Herito”. Jej książki przetłumaczono na osiem języków. Mieszka w Warszawie i w Tiranie.

Aleksandra Lipczak
dziennikarka i reporterka. Jest stypendystką europejskiego programu dla młodych autorów i tłumaczy CELA. Jej książkowy debiut "Ludzie z placu Słońca" został bardzo dobrze przyjęty przez czytelników i krytykę i został nominowany do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Publikuje m.in. na łamach „Polityki" i „Przekroju". Współtworzyła obywatelską inicjatywę "Witajcie w Krakowie". Jej najnowsza książka "Lajla znaczy noc" została laureatką Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza 2021.

Dostępność:

  • pętla indukcyjna, tłumaczenie na PJM

Bilety: obowiązuja bezpłatne wejściówki do pobrania online lub w Punkcie Informacyjnym Mazowieckiego Instytutu Kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Festiwal Persona: Obserwatorka Świata - spotkanie

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne