inne

Festiwal Persona: Pokój Julii - performance poetycki

inne

Festiwal Persona: Pokój Julii - performance poetycki

Festiwal Persona: Pokój Julii - performance poetycki - Bilety

"POKÓJ JULII" to kilkugodzinny performance poetycki dziejący się równolegle w kilku osobnych przestrzeniach, zakończony wspólnym finałem. Pięć aktorek (Sławomira Łozińska, Dorota Landowska, Karolina Gorczyca, Anna Próchniak, Weronika Humaj) – w różnym wieku, o różnym doświadczeniu, o różnym głosie i temperamencie – w zaaranżowanej przestrzeni pokoju (fotel, krzesło, biurko, stół, gramofon, regał z książkami, serwis herbaciany) przeczyta pojedynczemu widzowi wybrane przez siebie utwory Julii Hartwig (wiersze, dzienniki, tłumaczenia, listy). Widz w milczeniu doświadczy spotkania z twórczością Poetki, ale także będzie mógł przez chwilę obserwować działania w „pokojach Julii”(wspólne słuchanie muzyki, parzenie herbaty, siedzenie).

Kilkuminutową wizytę w każdym z pokoi (dla30 widzów) po wyznaczonej trasie spaceru zakończy teatralizowany finał w sali widowiskowej (ostatnia godzina). Pięć krzeseł, pięć reflektorów oświetlających tylko aktorki, i polifonia wierszy muzycznych – otwarta i domknięta Arią z Wariacji Goldbergowskich Bacha, słuchaną z taśmy i na żywo.
Każdy z widzów może odwiedzić wszystkie 5 pokoi i wziąć udział w performencie o godzinie 19 na żywo w ramach bezpłatnej wejściówki. Wejściówki do pobrania są na stronie bilety.mik.waw.pl.


aktorki: Sławomira Łozińska Dorota Landowska Karolina Gorczyca Anna Próchniak Weronika Humaj
koncepcja: Tomasz Cyz
scenografia: Karolina Bramowicz


Na każdą turę przewidziane jest 5 biletów. Kolejne tury rozpoczynają się o :
16.00
16.25
16.50
17.15
17.40
18.05

Prosimy o punktualne przyjście na wydarzenie. W czasie całego performansu działać będzie kawiarnia, a także wystawa Dominiki Ruty w Czytelni Elektra. Przestrzeń Mazowieckiego Instytutu Kultury w całości zamieni się w „pokój Julii” w stulecie urodzin Julii Hartwig.

Po zakończeniu performansu odbędzie się spotkanie z Agnieszką Wolny-Hamkało – poetką nominowaną do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Polskiej Sekcji IBBY, Antoniną Tosiek – autorką debiutanckiej książki poetyckiej storytelling i Bianką Rolando – poetką, artystką sztuk wizualnych, wykładowczynią akademicką. Rozmowę prowadzi poetka, eseistka i redaktorka – Joanna Mueller. Serdecznie zapraszamy.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Festiwal Persona: Pokój Julii - performance poetycki

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne