
od 14.09.2025
Izrael po 7. października - spotkanie z Shelly Tal Meron / bezpłatne wejściówki
OPIS
Kup BiletyJak 7 października zmienił Izrael i Izraelczyków? Co z porwanymi i przetrzymywanymi przez Hamas od ponad 100 dni w Gazie mieszkańcami izraelskiego południa? I przede wszystkim – jak traumatyczne były te wydarzenia dla izraelskich kobiet i dziewczynek. To wyjątkowe spotkanie będzie okazją do pogłębionej i merytorycznej rozmowy na tematy istotne zarówno dla Izraela, jak i dla międzynarodowej wspólnoty i będzie pierwszym w Polsce głosem na temat, o którym milczy nawet większość organizacji kobiecych. Będzie to głos kobiety, Izraelki, członkini parlamentu.
Będzie to rozmowa o największej od czasów Holocaustu tragedii Narodu Żydowskiego. 1200 zabitych, 240 uprowadzonych do niewoli, makabryczne zbrodnie dokonywane przez terrorystów z Hamasu, którzy ze szczególnym okrucieństwem pastwili się nad kobietami i dziewczynkami gwałcąc je, torturując, zabijając. Ta trauma zmieniła i wciąż zmienia świadomość Izraelczyków.
Shelly Tal Meron - שלי טל מירון (ur. 6 maja 1979) jest izraelską polityczką, obecnie pełniącą funkcję członkini Knesetu z ramienia partii Yesh Atid. Urodziła się w Jerozolimie w amerykańsko-irackiej rodzinie. Shelly ma stopień kapitana Izraelskich Sił Powietrznych, w których sprawowała stanowisko rzeczniczki, ale także instruktorki dla pilotów helikopterów Bell AH-1 Cobra. Na co dzień jest członkinią Komisji Knesetu ds. Statusu Kobiet i w swojej działalności parlamentarnej angażuje się szczególnie w dyskusje na temat równości płci oraz wyzwań stojących przed kobietami w strefach konfliktu. W styczniu 2024, Shelly Meron zainaugurowała w Knesecie powstanie grupy, której zadaniem jest zwiększenie świadomość i doprowadzenie do uwolnienia 136 zakładników, którzy nadal są przetrzymywani przez Hamas w Strefie Gazy.
• Janusz Makuch jest twórcą i dyrektorem Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. 7 października był w Izraelu i osobiście doświadczył pierwszych dni wojny.
• Rozmowa odbędzie się w języku angielskim, z tłumaczeniem na język polski. Spotkanie odbędzie się we współpracy z Fundacją ELNET CEE.
CZYTAJ WIĘCEJ
CZYTAJ WIĘCEJ
Izrael po 7. października - spotkanie z Shelly Tal Meron / bezpłatne wejściówki
Brak wydarzeń
Brak wydarzeń
Recenzje i opinie: Izrael po 7. października - spotkanie z Shelly Tal Meron / bezpłatne wejściówki
Brak recenzji