Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

inne

Jerzy Bralczyk

inne

Jerzy Bralczyk

Jerzy Bralczyk - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Prof. Bralczyk jest autorem kilkudziesięciu książek (mi.in.: Zwierzyniec, Pokochawszy. O miłości w języku, Na drugie Stanisław. Nowe księga imion, 500 zdań polskich, Wszystko zależy od przyimka, Jeść!!!, Rozmowy przy stole, Świat bez słowa), felietonów pisanych do „Wiedzy i Życia”, programów telewizyjnych – „Mówi się” i „Na słówko”, prowadzi także codzienną audycję radiową „Słowo o słowie”, a na niezliczonych spotkaniach autorskich w całej Polsce uczy i bawi słuchaczy udowadniając, że język ojczysty to fascynujący temat. Jest także wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego.

Jak sam o sobie mówi – istotną rolę w jego życiu odgrywa działalność popularyzatorska w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego. Od lat udowadnia, że o języku polskim można mówić ciekawie (arcyciekawie!) a poczucie humoru i swada z jaką to robi sprawiają, że największe zawiłości językowe stają się zrozumiałe i zapadają w pamięć na długo.

Za swe osiągnięcia został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Spotkanie poprowadzi red. Leszek Bonar

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Jerzy Bralczyk

Bardzo dobrze się bawiłam. Pan Profesor jest niesamowicie ciekawą i zabawną osobą. Podczas rozmowy opowiedział wiele zabawnych historii ze swojego życia, przeplatając je ciekawostkami na temat języka.
O 15.12.2021 08:36

Polecane z kategorii inne