inne

Klub Obieżyświatów - Piotr Strzeżysz - "Z Alaski do Patagonii, czyli dlaczego nie pojechałem rowerem do Danii?"

inne

Klub Obieżyświatów - Piotr Strzeżysz - "Z Alaski do Patagonii, czyli dlaczego nie pojechałem rowerem do Danii?"

Klub Obieżyświatów - Piotr Strzeżysz - "Z Alaski do Patagonii, czyli dlaczego nie pojechałem rowerem do Danii?" - Bilety

Do przejechania tej trasy Piotr przymierzał się trzy razy.

W 2011 roku po pokonaniu w zimowych w warunkach 6 tys. km przerwał w Las Vegas. Dwa lata później zaczął od początku, w Anchorage na Alasce, i dojechał w okolice Portland. Tam, w tajemniczych nawet dla niego samego okolicznościach (zaczyna od tego swoją świetną książkę Powidoki) złamał rzepkę kolanową. Wrócił do Polski. A po kilku miesiącach znów do Ameryki. Z nie do końca zaleczoną nogą, rozpoczął po raz trzeci.

Z zapchanymi zatokami i permanentnym bólem, z zawrotami głowy i kotami, które prześladowały go (szczególnie rude) przez całą drogę ? mimo wszystko jechał. Po prawie 10 miesiącach i 22 tys. km dotarł na Ziemię Ognistą. Swojej podróży nie zakończył jednak tam, gdzie początkowo zamierzał. 300 km przed Ushuaia zatrzymał się.

Napisał: A jednak nie postawię kropki nad >i<, jak początkowo zamierzałem. Może dojadę innym razem, ale jeszcze nie teraz, nie dziś i nie jutro. Może za rok, a może wcale, kto wie, być może ta droga nigdy się nie skończy i zawsze już będę jechał na >koniec świata<, mając przed sobą nieuchwytny horyzont. Bo przecież najpiękniejsze podróże nigdy się nie kończą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klub Obieżyświatów - Piotr Strzeżysz - "Z Alaski do Patagonii, czyli dlaczego nie pojechałem rowerem do Danii?"

Bardzo ciekawe spotkanie. Pan Piotr -niesamowity człowiek. Było interesująco i zabawnie. Wyszłam poruszona i zainspirowana. Więcej takich spotkań sobie życzę!
warto było się wybrać i posłuchać- poczuć przez chwilę klimat tak odległego zakątka świata. Pomimo zmagań rowerzysty w chorobie i zmęczeniu- potrafił dostrzec piękno otaczającego świata, dobroć ludzi, najpiękniejsze podróże nigdy się nie kończą. Życzę kolejnych niezwykłych wypraw.
Świetny człowiek, świetna opowieść, świetny występ :)
Spotkanie z podróżnikiem i pisarzem było świetne. Interesujące i jednocześnie inspirujące. Na pewno wybiorę się na kolejne spotkanie z Piotrem Strzeżyszem i również gorąco zachęcam innych, którzy głodni są przygody i dalekich podróży.
Pod każdym względem wspaniała, nie dająca się zapomnieć prezentacja!

Polecane z kategorii inne