inne

Klub Podróżnika Pod Lipami - “Zimbabwe i Malawi są OK?”

inne

Klub Podróżnika Pod Lipami - “Zimbabwe i Malawi są OK?”

Klub Podróżnika Pod Lipami - “Zimbabwe i Malawi są OK?” - Bilety

W październiku 2013 roku Robert Gondek odwiedził Malawi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że celem podróży były góry Mafinga i zdobycie najwyższej góry Zambii.
Jak się okazało, nie lada wyzwaniem było samo jej znalezienie.
Sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy na miesiąc przed podróżą zmieniono przebieg granicy pomiędzy Zambią i Malawi i jeszcze przez wiele miesięcy trudno było uzyskać informacje o jej przebiegu i umiejscowieniu góry. Kilkanaście dni pobytu w Malawi to również czas spędzony nad jeziorem
Nyasa/Malawi w niewielkich rybackich wioseczkach i Parku Narodowym Lake Malawi oraz zdobycie najwyższego szczytu Malawi. Kilka lat po powrocie z Malawi Robert znów wybrał się w ten rejon Afryki. Odwiedził Zimbabwe. Tym razem zaczął od zdobycia najwyższej góry Mozambiku. Wszedł również na najwyższy punkt w Zimbabwe, a później zobaczył to, z czego słynie Zimbabwe: zwierzęta i wodospady. W Parku Narodowym Mana Pools tropił likaony i lwy, obserwował słonie przechadzające się kilka metrów dalej, a nocami od lwów dzieliła go zaledwie cienka namiotowa moskitiera. W pobliżu wodospadów Wiktorii latał helikopterem, uprawiał rafting na rzece Zambezi na jednej z najtrudniejszych tras świata i latał na linie zawieszony ponad 100 metrów nad rzeką.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klub Podróżnika Pod Lipami - “Zimbabwe i Malawi są OK?”

Piękne zdjęcia!

Polecane z kategorii inne