Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

inne

MANIA – film niemy z Polą Negri i muzyką na żywo w wykonaniu zespołu „Czerwie” - Kino ZDRÓJ Ciechocinek

inne

MANIA – film niemy z Polą Negri i muzyką na żywo w wykonaniu zespołu „Czerwie” - Kino ZDRÓJ Ciechocinek

MANIA – film niemy z Polą Negri i muzyką na żywo w wykonaniu zespołu „Czerwie” - Kino ZDRÓJ Ciechocinek - inne

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Mania. Historia Pracownicy Fabryki papierosów” to dzieło kina niemego, w którym główną rolę zagrała Pola Negri, wielka gwiazda kina niemego pochodzącą z Polski.

Pola Negri - jedyna Polka, która została międzynarodową gwiazdą kina niemego i jednoczesnie symbolem seksu wczesnych lat XX wieku oraz zespół Czerwie - najlepszy polski zespół wykonujący muzyke na żywo do arcydzieł kina niemego - razem na scenie !

"Mania" to historia Mani Walkowskiej, która zostaje wybrana jako modelka do reklamowania nowej marki papierosów. U wykonującego promocyjny plakat malarza bohaterka poznaje kompozytora Hansa van den Hofa. Robotnica i muzyk zakochują się w sobie, jednak uroda modelki z plakatu reklamowego fascynuje także bogatego i wpływowego mecenasa sztuki Morellego. Mecenas zaprasza na Manię na bal, na którym stara się o jej względy. Historia trójkąta miłosnego jednak na tym się nie kończy…

CZERWIE

Jest to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych, są twórcami m. in. muzyki do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy" na podstawie „Wesela" St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 6 autorskich albumów. W roku 2004 zespół wydał album pt. „Padllina”. Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu", który niejednokrotnie gościł na antenach polskich i europejskich stacji radiowych. Na płycie pojawili się aktorzy z Teatru Powszechnego (m. in. M. Benoit), producenci muzyki elektronicznej i wielu innych artystów polskiej sceny muzycznej. W roku 2012 ukazała się różnorodna stylistycznie płyta „Melanż” uznana przez krytyków za jedną z najlepszych płyt wydanych Polsce w 2012 roku.

W 2013 roku grupa wydaje album Czerwie Nosferatu Live będąca muzycznym zapisem trasy koncertowej pod tym samym tytułem .

Kolejne płyty to muzyka do filmu z Polą Nergi „Mania” (2016) oraz soundtrack do arcydzieła kina niemego „Metropolis” wydana w marcu 2017.

2018 - „Kult Ciała” M. Waszyńskiego i „Gabinet Doktora Caligari”

W międzyczasie grupa tworzy muzykę do sztuk teatralnych (m. in. Teatr Klinika Lalek ) filmów niemych, dokumentu i fabuły (Xawery Żuławski TVP Kultura), ostatnio do produkcji o łódzkim obozie koncentracyjnym dla dzieci (podczas II wojny światowej), w reżyserii Urszuli Sochackiej – „Nie wolno się brzydko bawić” współprodukowanym przez TVN oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W marcu 2016 roku grupa została zaproszona i wystąpiła na prestiżowym europejskim festiwalu Kina Niemego Hippodrome 2016 w Szkocji.

W 2018 Grupa otwierała 24 Wiosnę filmową Budapeszcie, a we wrześniu 2018 zagrała na prestiżowym Budapesti Klasszikus Film Maraton Magyar Nemzeti Filmarchívum oraz w listopadzie w Muzeum Historii Kina w Dusseldorfie gościła na Festiwalu Filmów Polskich

W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

Grupa zagrała do tej pory ponad 700 koncertów w Polsce i Europie m.in. Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania.

CZERWIE znajdują się w ścisłej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych.

Bilety:
przedsprzedaż:
do końca 2023 roku - 20 PLN
styczeń 2024 - 30 PLN

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

10.01.2024, 19:00 Kino Zdrój
 KUP BILET

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: MANIA – film niemy z Polą Negri i muzyką na żywo w wykonaniu zespołu „Czerwie” - Kino ZDRÓJ Ciechocinek


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne