Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

inne

„Makieta ursynowskiej wsi”

inne

„Makieta ursynowskiej wsi”

„Makieta ursynowskiej wsi” - inne

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Rodzinne warsztaty plastyczne „Makieta ursynowskiej wsi”.
Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat wraz z opiekunem (jedna wejściówka upoważnia do wejścia dziecka z opiekunem).

Zajęcia poprowadzi Zuzanna Krzysztofik. Etnografka, edukatorka, absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Instytutu Etnologii na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim. Koordynatorka projektów edukacyjnych i kulturalnych z wieloletnim doświadczeniem w organizacjach pozarządowych i instytucjach kultury w Polsce i w Niemczech. Od 2020 roku współprowadzi Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie".

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym goszczącej u nas wystawie „200 lat Ursynowa, 45 lat osiedla Ursynów”
Wystawa, oparta na materiałach z prowadzonych od 2011 roku etnograficznych badań terenowych, opowiada o historii wsi ursynowskich, których zręby zachowały się na terenie powstałego w latach 70. XX w. osiedla. To prezentacja dziedzictwa historycznego i etnograficznego Ursynowa – tego, które znamy z literatury i tego, które jest jeszcze zachowane w pamięci ludzi oraz w ich pamiątkach rodzinnych. Ciągle istnieją tu stare domy, pola uprawne, dzikie sady i szklarnie, gdzie gospodarują potomkowie tych, którzy mieszkali tu od wieków... Wystarczy wyjść poza bloki i skierować się tam, gdzie ciągle dzieje się żywa i wyjątkowa historia tej ziemi.

Na terenie powstałego w latach 70. XX w. osiedla Ursynów zachowały się zręby wsi o różnej wielkości, zróżnicowanym układzie zabudowań i podziale gruntów. Na wystawie "200 lat Ursynowa, 45 lat osiedla Ursynów" znajdziecie opisy przestrzeni tych historycznych wsi - Dąbrówki, Grabowa, Imielina, Jeziorek, Kabat, Moczydła, Pyr, Służewa, Rozkoszy, Wolicy, Wyczółek... Nawiążemy do nich w trakcie warsztatów - dowiecie się, o co chodzi w ruralistyce, czym różni się ulicówka od rzędówki i co to jest kalenica. Spróbujecie swoich sił w planowaniu przestrzennym i zaprojektujecie własną wieś!

Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie” i Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Harmonogram wydarzeń towarzyszących wystawie:
16:00-17:00 rodzinne warsztaty plastyczne „Makieta ursynowskiej wsi” (Zuzanna Krzysztofik). Obowiązują bezpłatne wejściówki.
17:15 - 18:00 oprowadzanie po wystawie (Małgorzata Jaszczołt i Julia Włodarczyk). Wstęp wolny.
18:00-19:00 wykład z prezentacją zdjęć „Spacer po ursynowskich wsiach” (Małgorzata Jaszczołt). Wstęp wolny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: „Makieta ursynowskiej wsi”


Jak działają recenzje?
Ciekawa inicjatywa, bardzo profesjonalnie poprowadzona. Duża dawka ciekawej i niecodziennej wiedzy przekazana młodemu uczestnikowi w bardzo przystępny i przyjazny sposób. Oby więcej takich inicjatyw.
Tomasz 29.12.2022 00:07
Wspaniałe zajęcia o niecodziennej tematyce podzielone na część poświęconą zdobyciu informacji o rodzajach zabudowy i dawnej architekturze naszych okolic i część typowo twórczą. Prowadząca bardzo zaangażowana. Mimo, że warsztaty się przedłużyły to dzieci mogły dokończyć prace. Bardzo nam się podoba że dom kultury proponuje bardziej wartościowe zajęcia o urozmaiconej tematyce. Poprosimy o więcej.
Maria 05.12.2022 09:46

Polecane z kategorii inne