Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

inne

Milonga Piernikowa | Jesień 2022

inne

Milonga Piernikowa | Jesień 2022

Milonga Piernikowa | Jesień 2022 - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Centrum Kultury Dwór Artusa, we współpracy z grupą Milonga Mercurio zaprasza na wyczekiwaną Milongę Piernikową – JESIEŃ! Ciepłe, pastelowe barwy przybiera natura zatem posmakujmy ciepłej tangowej muzyki. Wydarzenie to, od lat – a konkretnie od zimy 2017 roku – przyciąga do Dworu Artusa roztańczone towarzystwo z całej Polski i nie tylko.

Muzyczna historia tanga argentyńskiego sięga XVIII wieku, ale prawdziwy rozwój przypada na początek XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Od początku było komponowane jako muzyka taneczna, zaś styl tańca zakładał wzajemne bliskie objęcie, co jeszcze w latach 20 XX wieku budziło niemałe kontrowersje w Europie. Najbardziej istotnym elementem tanga argentyńskiego jest pełna improwizacja. Tę samą muzykę, ten sam utwór różne pary interpretują w swój indywidualny sposób uzależniony od przeżywanych emocji. Niektórzy mówią, że tango to flirt dwóch osób z muzyką podczas wspólnego tańca.

Milonga Piernikowa to jedyny w swoim rodzaju koncertowo-taneczny występ, w którym każdy może wziąć udział w najwygodniejszy dla siebie sposób: jako widz i słuchacz lub aktywny uczestnik. Wpadnijcie na artusowe parkiety – udostępniamy dla tancerzy całe II piętro – i dajcie się porwać!

Muzykę na wspólny wieczór dobiorą: Marcin Darkowicz z Sopotu oraz Michał Kaczmarek z Poznania.

Uwaga!

  • Milonga tradycyjnie potrwa do godz. 2:00.
  • Sobotnia Milonga Piernikowa będzie miała kontynuację w niedziele (23 października 2022 roku) o godz. 12:00 w Filii Dom Muz Rudak (ul. Okólna 169) – Piernikowe Południe. Gospodarzem muzycznym będzie Adam Jabłoński z Torunia.
  • Będą dostępne bilety Dla Widzów w cenie 10 zł przeznaczone dla nietańczących osób, a chcących poczuć klimat Milongi Piernikowej. Zapraszamy Państwa o dowolnej porze w trakcie trwania wydarzenia, ale najlepiej przybyć w okolicach godziny 21:00, gdy impreza tanecznie rozkwitnie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Milonga Piernikowa | Jesień 2022

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne