inne

Mit jest w nas! Warsztaty z autorką książek dla dzieci Melanią Kapelusz

inne

Mit jest w nas! Warsztaty z autorką książek dla dzieci Melanią Kapelusz

Mit jest w nas! Warsztaty z autorką książek dla dzieci Melanią Kapelusz - Bilety

Mit jest w nas! Warsztaty z autorką książek dla dzieci Melanią Kapelusz

Prastare dęby znają wiele historii. Może nawet pamiętają jak, po ziemi biegali słowiańscy bogowie: Perun, dobry władca panujący na niebie, i Weles, mściwy i groźny bóg panujący w podziemiach. Losy słowiańskich bóstw i zwykłych śmiertelników często się splatały, gdy ludzie próbowali wykraść bogom ich tajemną wiedzę o świecie. Ale czy w dzisiejszym świecie mit jest jeszcze potrzebny?
Podczas warsztatu z autorką bajek i opowiadań dla dzieci, Melanią Kapelusz, dzieci dowiedzą się czym jest mit, i poznają mało znany świat słowiańskich wierzeń. Uczestnicy puszcza wodze fantazji i sami stworzą własny mit tłumaczący groźne zjawiska przyrody. Podczas kreatywnej dzieci zabawy spróbują odpowiedzieć na pytania jak powstał świat? skąd wziął się człowiek? czemu piorun bije z nieba? I wiele innych.
Melania Kapelusz – absolwentka prawa i studiów literacko-artystycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, autorka wielu książek dla dzieci mi. in. „Mitologia. Przygody słowiańskich bogów”, „Kinga i co z niej wyrośnie”, „Kinga i jak ją rozgryźć”, „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”, „Krasnoludki”, „Tajemnica pewnej sąsiadki”, „Zając zostaje”, „Świerszczyk Bajetan próbuje zrozumieć świat”. Od lat współpracuje ze Świerszczykiem dla którego napisała kilkaset tekstów.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Data: 30.01.2020
Sala: 006
Godz. 13.00
Bilety: 20 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mit jest w nas! Warsztaty z autorką książek dla dzieci Melanią Kapelusz

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne