Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

inne

„Nicuś” | Spotkanie z Maksem Wolskim

inne

„Nicuś” | Spotkanie z Maksem Wolskim

„Nicuś” | Spotkanie z Maksem Wolskim - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Wyrzucony z pracy Nico Polaczek, w przeczuciu nadchodzącej katastrofy własnej i świata, wyrusza w podróż donikąd, po byłej Europie i po byłym sobie, medytując nad przyczynami swojej życiowej klęski, wspominając nieudane miłości, zawiedzione nadzieje i zerwane związki, oraz eksplorując zagadki historii rodzinnej i tajemnice swego ojca, ocalałego z zagłady więźnia obozu. Z myślą o mitycznej Jugosławii, krainie dziecięcych marzeń, bohater opowiada swoją historię nie stroniąc od wyznań skandalicznych lub żenujących. Jest w tym jednak dystans i czarny humor, dzięki którym jego osobista katastrofa przemienia się w satyrę na współczesnego Polaka, mężczyznę, człowieka.

Spotkanie z Maksem Wolskim, autorem powieści „Nicuś”, poprowadzi dziennikarka Emilia Dłużewska.

Książkę polecają:

„Książka zabawna, przenikliwa i mądra. Myśli Nicusia na temat siebie, związków, rodziny, Polski, trafiają w nasze czułe punkty.” (Paulina Dąbkowska)

„Jakbym słuchała głosu z głębi jakiejś własnej neurozy.” (Agnieszka Graff)

„To prawdziwa sowizdrzalska powieść drogi, trafna i zabawna satyra, a jednocześnie pełna mądrych refleksji miłosna autobiografia człowieka o nietuzinkowym umyśle i wrażliwej duszy. Pobrzmiewają w niej nuty Schulzowskie, Witkacowskie i Gombrowiczowskie, a jednak styl jest własny i wyrazisty. Gorąco polecam!” (Jan Hartman)

„Panie Wolski, wspaniałą książkę Pan napisał. Musiałem się pobawić, rozbawić we wstępie, bo rechot we mnie jeszcze siedzi.” (Jarek Holden)

„Błyskotliwa? Tak. Dowcipna? Oczywiście. Do tego boleśnie prawdziwa. Krótko mówiąc: kawał dobrej prozy!” (Jarosław Kamiński)

„Potrzeba nam narodowego czytania „Nicusia”. (Natalia Królikowska)

„Każdy znajdzie w tej powieści coś przykrego i, niejednokrotnie, jednocześnie zachwycającego: wywód o pięknie szajbniętych kobiet, rozważania o dziedziczeniu traum wojennych, aluzje do Empedoklesa. I można by tak wymieniać. Magiczna latarnia rozpasania wyobraźni i języka, którą proponuje autor, daje światło przenikliwe, choć zarazem przewrotne.” (Michał Kuziak)

„Maks Wolski napisał powieść ni to łotrzykowską, ni to drogi; a może Bildungsroman, ale na odwrót.” (Andrzej Leder)

„Jest w „Nicusiu”, pod całą tą polską szajbą, jakaś jasność, jakaś czułość, coś bardzo ładnego i nieoczywistego. No i finał, który wieńczy dzieło. Czytajcie, bo naprawdę warto!” (Maria Makaruk)

„Nicuś neurotycznie monologuje, przechodząc z dygresji w dygresję, swoje kompleksy wyrzuca z siebie jak bohater Mrożka, Gombrowicza czy Bernharda. A wszystko to z poczuciem humoru.” (Justyna Sobolewska)

„Lektura obowiązkowa!” (Tomasz Stawiszyński)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: „Nicuś” | Spotkanie z Maksem Wolskim

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne