Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

inne

"Nowoczesna, przedwojenna Warszawa na fotografiach"

inne

"Nowoczesna, przedwojenna Warszawa na fotografiach"

"Nowoczesna, przedwojenna Warszawa na fotografiach" - inne

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

AKADEMIA KRAJOZNAWCÓW
Oddział Międzyuczelniany PTTK przedstawia:
"Nowoczesna, przedwojenna Warszawa na fotografiach"
prowadzenie: Adrian Sobieszczański – historyk, varsavianista współpracownik magazynu Stolica, miłośnik polskiego designu, architektury

Przedwojenna Warszawa to europejska stolica świadoma swoich korzeni, ale też śmiało spoglądająca w przyszłość. Była miastem pełnym kontrastów z każdym dniem zmieniającym swoje oblicze. Kiedy w listopadzie 1918 r. Polska odzyskała niepodległość, rozpoczął się nowy etap stołeczności Warszawy, która z rosyjskiej twierdzy, położonej na rubieżach Imperium, stała się stolicą odradzającego się państwa, przyjmując na siebie splendor przynależny miastu stołecznemu, ale też obowiązki z tego wynikające. Najbardziej widocznym elementem tych zmian była architektura, która często spełniała funkcje reprezentacyjne, a jednocześnie zaspokajała ważne potrzeby społeczne. To właśnie w wyglądzie gmachów publicznych, siedzib firm, szpitali, szkół, sklepów, restauracji oraz mieszkań odbijała się nowoczesność Warszawy.

Dzisiaj po wielu dziesięcioleciach nowoczesność tę ukazują nam przedwojenne fotografie wykonane przez mistrzów w swoim fachu – Czesława Olszewskiego, Henryka Poddębskiego czy Jana Malarskiego. To właśnie zachowane fotografie będą punktem wyjścia do opowieści o nowoczesnej przedwojennej Warszawie.

BILETY: 0 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: "Nowoczesna, przedwojenna Warszawa na fotografiach"


Jak działają recenzje?
Warto organizować częściej spotkania z takimi profesjonalistami jak ADRIAN SOBIESZCZAŃSKI, który potrafi zaciekawić słuchacza historią Warszawy. Szkoda tylko, że tak mało reklamowane.
Ochorowicz 08.12.2022 08:33
"Nowoczesna, przedwojenna Warszawa na fotografiach"
Warszawa, 07.12.2022
Dom Kultury Śródmieście

Polecane z kategorii inne