inne

Peru, Boliwia – andyjski Dach Świata 9.11

inne

Peru, Boliwia – andyjski Dach Świata 9.11

Peru, Boliwia – andyjski Dach Świata 9.11 - Bilety

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
sala: Broadway

Już 9 listopada zapraszam na opowieści z Peru i Boliwii. Będzie o kulturach przed kolonialnych i współczesnych, wspaniałej przyrodzie Andów, wulkanach, pustyniach i jeziorach na andyjskim ,,Dachu Świata”
W Peru będziemy podróżować od Limy do Machu Picchu. Będzie dużo o Dolinie Królów i wspaniałej kulturze Inków. Nie tylko Machu Picchu ale też wiele innych stanowisk jak Pisac czy Ollantaytambo, czy też okolice Cuzco.

W Boliwii powędrujemy przez olbrzymi i płaski Salar de Uyuni w stronę wyspy pośród morza bieli, zwanej Incahuasi. W tym świętym dla Indian miejscu rosną olbrzymie kaktusy. Niejeden z nich jest starszy niż 1000 lat. Ze wzniesienia rozciągają się wspaniałe widoki na płaski salar oraz otaczające go góry.
Zobaczymy też Wyspę Słońca. To tutaj według legend Inków narodził się biały bóg Wirakocza oraz pierwsi Inkowie: Manco Capac oraz jego siostra, a zarazem żona Mama Ocllo, a także samo Słońce czyli Inti.
Wyspa ta jest wciąż miejscem świętym dla zamieszkujących Boliwię oraz Peru Indian Ajmara i Keczua. Na terenie całej wyspy zachowały się pozostałości z okresu inkaskiego.

Prelegent: Tomasz Tułak

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Peru, Boliwia – andyjski Dach Świata 9.11

Wspaniała, niezwykle ciekawa opowieść, którą dopełniało doskonałe przygotowanie Pana Tomasza. Gorąco polecam!

Polecane z kategorii inne