Poznański Klub Podróżnika - Antarktyka - stacja polarna, lodowce, pingiwny - Piotr Horzela | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

inne

Poznański Klub Podróżnika - Antarktyka - stacja polarna, lodowce, pingiwny - Piotr Horzela

inne

Poznański Klub Podróżnika - Antarktyka - stacja polarna, lodowce, pingiwny - Piotr Horzela

Poznański Klub Podróżnika - Antarktyka - stacja polarna, lodowce, pingiwny - Piotr Horzela - Bilety

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie "Antarktyka - stacja polarna, lodowce, pingwiny!"

Gościem będzie Piotr Horzela

31 maja 2016 o godz. 18.00
PURO Hotel Poznań, ul. Stawna 12

W ramach spotkania poczęstunek: woda, soki, ciastka

UWAGA! Bilety tylko w sprzedaży internetowej na stronie www.biletyna.pl

Wszystko zaczęło się w Gdyni. Rosyjski statek turystyczny czarterowany przez Zakład Biologii Antarktyki zabrał nas na pokład. Załoga załadowała zapas jedzenia na najbliższy rok, oraz sprzęt naukowy i ruszyliśmy w rejs na południe. Po trzydziestu dniach na horyzoncie ukazała się Wyspa Króla Jerzego. Wiatr, śnieg i wyjątkowo duże tego roku zaspy nie ułatwiały nam rozładunku statku. Po kilku dniach było po wszystkim, statek odpłynął. Można było usiąść w kuchni Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego i w spokoju napić się herbaty.

Nigdy wcześniej nie widziałem nawet góry lodowej, a tutaj wszystko było nowe. Na krach pływały krabojady, pingwiny śmigały po dachu zasypanej śniegiem stacji. Głuche pomruki dochodzące z oddali - które człowiek wychowany w naszych szerokościach geograficznych automatycznie brał za odgłosy burzy - były odgłosami cielących się lodowców (tak cielą się, cielą).

W antarktycznym klimacie spędziłem blisko półtora roku. Pracowałem na lodowcach, pomagałem rozstawiać obozy terenowe geologom, zajmowałem się obserwacjami zwierząt - z trzema gatunkami pingwinów na czele. Poza tym, gotowałem, pomagałem w remontach i utrzymaniu stacji. Nie da się tego wszystkiego dokładnie opisać, ale będzie można trochę posłuchać i popatrzeć.

Piotr Horzela - leśnik z wykształcenia, który po ukończeniu studiów udał się na półtora roku w rejony Antarktyczne. Kolejne pół roku spędził podróżując z plecakiem po Ameryce Południowej. Przez ostatnie dwa lata mieszkał w najmłodszym państwie świata - Sudanie Południowym.

Po spotkaniu będzie można nabyć kartki pocztowe przedstawiające zdjęcia zawarte w pokazach Piotra.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

bardzo ciekawa prezentacja, piekne zdjęcia, szkoda że w tak niekomfortowym miejscu - hol hotelowy zdecydowanie nie nadaje się na takie spotkanie - ekran telewizora + hałasy gości hotelowych - nie za to zapłaciliśmy niemałą kwotę 17 zl - dla rodziny z dziećmi to już niezły wydatek. Prosimy o więcej szacunku nie tylko dla oglądających ale też dla prezentera.
Bardzo uporządkowana prezentacja. Ciekawe przedstawienia miejsca, zwierząt i panujących warunków. Interesujące wypowiedzi i bardzo ładne zdjęcia.
Było ciekawie/treściwie i miło ! Polecam ... moja córka 9 lat też zadowolona.
Magdalena 01.06.2016 18:47
Cudowna podróż w śniegi i lody :) Pięć gwiazdek zarówno dla prelegenta , jak i organizatora
Świetny występ, przemiły prowadzący Piotr, ciekawe informacje, piękne zdjęcia. Szkoda, że tak krótko to wszystko trwało, mogłabym tego słuchać GODZINAMI :)

Polecane