inne

Poznański Klub Podróżnika - Islandia. Wyspa Żywiołów - Łukasz Supergan

inne

Poznański Klub Podróżnika - Islandia. Wyspa Żywiołów - Łukasz Supergan

Poznański Klub Podróżnika - Islandia. Wyspa Żywiołów - Łukasz Supergan - Bilety

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Łukaszem Superganem

pt. „Islandia - Wyspa Żywiołów”

27 października 2016 godz. 19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

Łukasz Supergan - specjalista od wędrówek długodystansowych, w ciągu 5 lat przeszedł około 15 000 km. Pokonał 4000 km szlaku z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie przeszedł Łuk Karpat (w tym jako pierwszy człowiek samotnie), przemierzył całość Pirenejów i irańskie góry Zagros, a ostatnio - także Islandię. Autor książek "Pustka wielkich cisz" i "Pieszo do irańskich nomadów".

Tegoroczna wyprawa Łukasza Supergana miała jasny cel: przejść pieszo Islandię ze wschodu na zachód, między skrajnymi punktami geograficznymi. Łącznie - ponad 900 kilometrów przez jałowe, wulkaniczne pustkowia. Na tę długą i wymagającą trasę zdecydował się nie wiedząc czy wcześniej ktokolwiek podjął to wyzwanie. Trasa wędrówki Łukasza prowadziła od przylądka Gerpir, najdalszego punktu Islandii na wschodzie, do przylądka Bjargtangar, na zachodzie. Po drodze - kilka tygodni marszu przez wulkaniczną pustynię, przedpola lodowców, pokonywanie rwących rzek oraz zmaganie z pogodą i ciężarem bagażu. Nawigację utrudniały wylewy rzek oraz pola lawy. Tego trudnego szlaku Łukasz podjął się samotnie, wybierając najdłuższy możliwy kierunek marszu przez wyspę. Posługując się mapami i kompasem, starając się poznać Islandię od jej dzikiej i mało odwiedzanej strony, wędrował ścieżkami i bezdrożami przez środek kraju, by po 28 dniach ukończyć wędrówkę we Fiordach Zachodnich Islandii.

"Islandia. Wyspa Żywiołów" to fotograficzna i filmowa opowieść o tej wędrówce.

http://www.poznanskipodroznik.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Występ rewelacja! Łukasz potrafi ciekawie opowiedzieć jak i zainspirować do takiej podróży. Podziękowania dla organizatorów za zaproszenie Supergana ;)
Kamil 30.10.2016 20:16
Islandia z nieznanej strony,nawet dla tych, którzy ją znają.
Spotkanie z Łukaszem było bardzo ciekawe i nabrałam ochoty na więcej, zatem przyjdę 17 listopada.
MARGOS 28.10.2016 13:00
Profesjonalna prezentacja, dobrze dobrany materiał zdjęciowy, czas trwania odpowiedni.
Super jak Supergan!
Efra 28.10.2016 11:21

Polecane