inne

Poznański Klub Podróżnika - Madagaskar - Arek Ziemba

inne

Poznański Klub Podróżnika - Madagaskar - Arek Ziemba

Poznański Klub Podróżnika - Madagaskar - Arek Ziemba - Bilety

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie "Polacy na Madagaskar"

Gościem będzie Arek Ziemba

16 marca 2017 godz.19

Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

Arek Ziemba – lemury jedzą mu z ręki. Jedyny Polak nie-misjonarz władający językiem malgaskim, jedyny specjalista od Czerwonej Wyspy w naszym kraju. Fotograf, organizator wycieczek na Madagaskar. Mieszka w Szczecinie i w Antananarivo.
Fascynuje go funkcjonowanie w dwóch skrajnie odmiennych światach. W uporządkowanej i zaparagrafowanej Europie i na Madagaskarze, w kraju pogodnych Malgaszy. Na Czerwonej Wyspie, gdzie mało paragrafów, kierować się trzeba rozumem. Tutejsze reguły jednak tylko pozornie są proste. W rzeczywistości wyspa zaskakuje. Każdego dnia.
Czasem występuje w radiu i telewizji, ot, taki Magik od Madagaskaru, trochę znawca, trochę odkrywca. Odbył kilka bardziej skomplikowanych wycieczek po Madagaskarze. W 2012 roku wspólnie ze Zbyszkiem Sasem pokonał od źródeł aż po ujście niezdobytą dotychczas rzekę Antanambalana. Dziewicza dżungla okazała się wrotami do wodospadów, które widzieli jako pierwsi biali. National Geographic Polska uhonorował tą wyprawę tytułem "Podróży Roku".

"Polacy na Madagaskar" - w czasach międzywojennych było to hasło Ligi Morskiej i Kolonialnej. Na Wyspie żyje dziś garstka Polaków, którzy już bez kolonialnych zapędów koegzystują z Malgaszami. Co nadal dziwi i fascynuje Polaka, który wciąż wraca na Wyspę Uśmiechu?
Świat anegdot i niecodziennych przygód z Madagaskaru. Z wyspy, która u zarania dziejów Ziemi oderwała się od lądu i ma poukładane po swojemu.
W drugiej części spotkania unikalny materiał filmowy dokumentujący obrzędy związane z kultem zmarłych na wyspie. Kogo czczą Malgasze? Przede wszystkim przodków!

http://www.poznanskipodroznik.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

fajna prelekcja,dowcipna,aczkolwiek skupiona na jednym temacie -kult zmarłych ,szkoda chciałam dowiedzieć sie więcej ,ale im tak byłam zadowolona
mila 23.03.2017 11:30
Madagaskar to ciekawa wyspa. Poruszany był tylko jeden temat - Famadihana. Za mało zdjęć ukazujących piękno flory i fauny Madagaskaru, ale warto było posłuchać.
Halina 19.03.2017 21:37
Fajno było!! Prelegent potrafił zaciekawić opowieściami o tym odległym państwie. Na pewno imponował znajomością malgaskiego i swoim niszowym hobby - "miłością do Madagaskaru". Odniosłem wrażenie, iż pan Arek mógłby jeszcze sporo takich wystąpień dla nas przygotować...
Banka3 19.03.2017 21:31
Super prezentacja, bardzo ciekawie przedstawiony Madagaskar
BARDZO SŁABY WYSTĘP NIC NIE WNOSZĄCY STRATA CZASU NICZEGO NOWEGO SIE NIE DOWIEDZIAŁAM -NUDA
Spotkanie było bardzo ciekawe pod względem merytorycznym, zawierało wiele nowych dla mnie treści. Duży plus za piękne zdjęcia i filmiki. Na pewno nie był to zmarnowany czas. Polecam!
Regella 17.03.2017 14:24
Kraj bardzo ciekawy, zróżnicowany i dla nas odległy, dlatego taki temat zawsze zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu. Prowadzący sympatyczny, ale niestety monotematyczny. Temat przodków na pewno jest bardzo ważny dla Magaszy, ale czy to jedyne co można o tym Kraju i ludności powiedzieć? Spodziewałam się informacji nt. przyrody, ukształtowania terenu i informacji o mieszkańcach - ich życia i historii, informacji o jedzeniu i zwyczajach. Jedyne z czym kojarzy mi sie Madagaskar to grobowce. A gdzie piękna przyroda, zwierzęta i ludzie.. żywi?
Andzia 17.03.2017 14:05
Pomimo sporego doświadczenia podróżnika można było odebrać wrażenie, że jest znudzony opowiadaniem. Brakowało energii. Często na pytania odpowiadał w sposób jakby odpowiedź była oczywista. Wcześniejsi podróżnicy potrafili zachęcić do wyjazdu. Tutaj dało się czuć niechęć podroznika do ewentualnych przyszłych turystów.
Waza 17.03.2017 12:46
Niestety troszkę się zawiodłam. Plusem były ciekawe zdjęcia i materiały prezentowane.
Ania 17.03.2017 11:53
Występ bardzo pouczający, organizacja jak zawsze na bardzo dobrym poziomie. Pan Zięba przedstawił Madagaskar od bardzo interesującej strony, nie był nudny, wręcz przeciwnie bardzo porywający i skłaniał do refleksji na temat życia i przede wszystkim obyczajów Malgaszów. Oby wiecej takich spotkań z ciekawymi osobami.
Krzysztof 17.03.2017 11:30
Słabo. Byłem na Madagaskarze i uważam, że to piękny kraj. Sam lepiej zrobiłbym te prezentacje i przez 2 godziny nikt nie ziewał by na sali. Żarty o polakach co lubią wypić bimber nie były śmieszne a to był najczęściej powtarzany motyw podczas spotkania
Katon111 17.03.2017 11:28

Polecane