inne

Poznański Klub Podróżnika - Mt Everest - Monika Witkowska

inne

Poznański Klub Podróżnika - Mt Everest - Monika Witkowska

Poznański Klub Podróżnika - Mt Everest - Monika Witkowska - Bilety

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Moniką Witkowską
"Mt Everest - mity, fakty, ciekawostki"

27 marca 2017 godz.19

Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

Monika Witkowska - nałogowa podróżniczka, z zawodu dziennikarka, autorka książek i pilotka wycieczek. Kocha żeglarstwo i wspinaczkę w tzw. górach wysokich. Zdobyła Koronę Ziemi, dwukrotnie opłynęła Przylądek Horn, pokonała Przejście Północno-Zachodnie (szlak żeglarski z Grenlandii na Alaskę), odwiedziła prawie 180 krajów świata. Prowadzi stronę www.monikawitkowska.pl

W czasie pokazu Monika Witkowska (zdobywczyni Korony Ziemi i - w 2013 r. - Mt Everestu) opowie jak wygląda zdobywanie najwyższej góry świata i z jakimi niebezpieczeństwami trzeba się liczyć w trakcie wspinaczki. Przy okazji dowiemy się, jak wygląda codzienne życie wspinaczy w czasie dwumiesięcznego pobytu w górach, co się na takich wyprawach jada, co oznacza określenie "Strefa Śmierci", jakiego typu problemy sprawia wysokość, kim są Szerpowie i co w informacjach na temat Everestu jest prawdą, a co mitem.

Po pokazie można będzie zakupić książki Moniki ("Everest. Góra Gór", "Góry z duszą", "Z plecakiem przez świat")

http://www.poznanskipodroznik.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Pani Moniki dobrze się słuchało, sama prelekcja mogła trwać dłużej. Przystępna osoba, chętna dać autograf, wpis do książki i jeszcze się zainteresuje czytelnikiem. Warto było.
anma 03.04.2017 15:36
Rzeczowo i z polotem. Mt Everest od kuchni. Jedna z lepszych prelekcji, na której byłam!
dorka.ruda 29.03.2017 11:39
Pani Monika to super babka :) Długa prelekcja (gdyby nie organizatorka to pewnie i 4h byśmy siedzieli ;)), wyczerpująca wiele pytań które pojawiają się w głowach osób zainteresowanych Mt Everestem.
Ryba 29.03.2017 09:23
Występ niepowtarzalny, bardzo dobrze zorganizowany przez prezenterkę. Fantastyczne wypowiedzi, umiejętnie dobierane zdania i zdjęcia. Chyba najlepszy występ od wielu miesięcy w Poznańskim Klubie Podróżnika.
YGREG 28.03.2017 22:44
SUPER SPOTKANIE JESZCZE JESTEM POD WRAŻENIEM
basia 28.03.2017 20:06
RE-WE-LA-CJA. Kobieta z pasją. Można słuchać godzinami. Wow...trzeba być i usłyszeć. Gorąco polecam
chinczyk 28.03.2017 19:58
Cudowne spotkanie!
Miejsce spotkania mało eleganckie, rozpadające się kino; spóźnienie z rozpoczęciem spotkania! jakość obrazu (wina rzutnika?) mogłaby być lepsza; co do samej prezentacji: jakość komentarza p. Moniki Witkowskiej z najwyższej półki (brawo!), ciepło bijące od osoby - urzekające; brakowało mi tylko mistyki himalajskich krajobrazów, więcej zachwytu nad przyrodą, opisu topo widzianych szczytów, mało przeźroczy widoków z obszaru podszczytowego i samego dachu świata; za dużo takiego technicznego opisu wyprawy, ludzi (i ich fizjoligii), historyjek osób na szlaku; mam wrażenie, że zdobycie Mt Everestu było bardziej technicznym wydarzeniem (zaliczeniem) niż przeżyciem estetycznym/mistycznym; bardzo gratuluję Pani Monice jej osiągnięć i życzę szczęśliwych powrotów w planach na przyszłość
marsupium 28.03.2017 11:49
Super spotkanie! Bardzo ciekawie, bardzo na temat, bardzo profesjonalnie a równocześnie na luzie. Pani Monika potrafi zainteresować, widać jej pasję i chęć zamrażania innych podróżami i przygodami. Oby więcej takich spotkań!
Ania 28.03.2017 11:32
Bardzo pouczający i ciekawy wykład o Himalajach. Jedyną bolączką był brak czasu. Jednakże Pani jest profesjonalna i widać w niej zapał podróżowania. Organizacja jak zwykle bez zarzutu.
Waza 28.03.2017 11:27

Polecane