inne

Poznański Klub Podróżnika - Namaste India! - Katarzyna Mazurkiewicz

inne

Poznański Klub Podróżnika - Namaste India! - Katarzyna Mazurkiewicz

Poznański Klub Podróżnika - Namaste India! - Katarzyna Mazurkiewicz - Bilety

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Katarzyną Mazurkiewicz pt. „Namaste India! - kraj wielu religii"

19 stycznia 2017 godz.19

Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

Opowieść o egzotyce i różnorodności kulturowej północnych Indii. Podróż do Indii jest marzeniem wielu osób pragnących oderwać się od świata zachodniej cywilizacji.

Islamska architektura Wielkich Mogołów, pływające domy w Kaszmirze, pałace maharadżów i pustynia w Radżastanie, Złota Świątynia i waleczni Sikhowie w turbanach w Amritsarze, modlitwy nad brzegiem Gangesu w Varanasi, plantacje herbaty w Dardżylingu, pola ryżowe w Assamie, świat kultury plemiennej w Arunachal Pradesh, ośnieżone szczyty Himalajów Garhwalu i wędrujący u ich podnóża pielgrzymi, to tylko niektóre elementy różnobarwnej, tętniącej życiem indyjskiej mozaiki.
Nie tylko zwiedzanie zabytków czy podziwianie przyrody, ale samo podróżowanie i podglądanie toczącego się tu życia dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń.
Zobaczymy m.in. scenki uliczne (uliczny dentysta!), życie codzienne (jak wziąć prysznic w dzbanku wody?), pełne ekspresji święta (Dzień Kobiet w wersji indyjskiej), święte krowy (jak je minąć w wąskiej uliczce?), riksze (targuj się!), malownicze bazary (niezwykły targ kwiatów w Kalkucie). Mimo, że zmęczą nas upały, kupno biletu kolejowego (biurokracja!), targowanie na każdym kroku, to wracając do kraju będziemy tęsknić za Indiami.

Katarzyna Mazurkiewicz - podróżniczka, autorka wystaw fotograficznych i książek o Himalajach, prekursorka profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych w Polsce. Pasja podróżowania stała się jej sposobem na życie. W 1988 po raz pierwszy wyruszyła w Himalaje indyjskie i nepalskie. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Pakistan, Tybet, Turcję, Gruzję, Kirgizję, a także Wenezuelę i Tanzanię. Szczególnie chętnie wraca w indyjskie Himalaje. Od 1994 prowadzi Agencję Podróżniczą Terra Incognita, pilotuje wyprawy trekkingowe w Himalaje, prezentuje pokazy slajdów ze swoich podróży i organizuje festiwal TERRA.

http://www.poznanskipodroznik.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Poznański Klub Podróżnika - Namaste India! - Katarzyna Mazurkiewicz

Witam, Pani Katarzyna Mazurkiewicz posiada dar opowiadania. Pokaz slajdów był interesujący, a narratorka potrafiła zainteresować słuchaczy. Bardzo nam się podobało spotkanie dotyczące Indii.
Paulina 25.01.2017 09:33
Super prelekcja bo widać, że Pani Kasia posiada własny interes podróżniczy i opowiada o wszystkim bardzo fachowo a zarazem interesująca i z humorem. Polecam!
Ryba 23.01.2017 11:01
Piękne zdjęcia, odpowiednio dobrana muzyka, ale najważniejsze są relacje z podróży pani Kasi.
Iwona 21.01.2017 23:28
bardzo intersujące spotkanie; przyjemnie przeplatane sowo, obraz i muzyka; miła narracja - nie z serii 'a na tym zdjęciu widzimy...", tylko przygotowana gawęda na temat północnych Indii przedstawiona z prawdziwą pasją.
Basia 21.01.2017 19:00
Spotkanie wyjątkowe!! Momentami wdawało mi się że znów jestem w Indiach. Słyszałam hałas ulicy(a na sali cisza-wszyscy zasłuchani w opowieść prowadzącej), widziałam różnokolorowy targ i czułam te różne zapachy. Jestem zauroczona tym spotkaniem i prowadząca.
Halina 1 21.01.2017 11:22
występ świetny! niesamowite zdjęcia w połączeniu z bardzo interesującymi opowiadaniami z odrobiną humoru :) obowiązkowa obecność na kolejnych tego typu spotkaniach, jedyne co bym zmieniła to wpuszczanie ludzie odrobinę wcześniej, robiło się dosyć tłoczno.
Yanagita 20.01.2017 22:17
Niezwykle interesująca i zachęcająca prezentacja wraz z opowieściami Pani Katarzyny. Po spotkaniu można wyjść, tak zauroczonym Indiami by spakować plecak i udać w nowy nieznany, kraj wielu kolorów i religii. Polecam serdecznie
Kari 20.01.2017 15:45
super
Fryta 20.01.2017 15:13
fantastyczna prelekcja !!
Maja Iglewska 20.01.2017 11:58
SUPER -PROFESJONALNE I BARDZO CIEKAWE PRZEDSTAWIENIE INDII --ZRESZTĄ TEGO SIE SPODZIEWAŁAM IDĄ C NA SPOTKANIE Z PANIA KATARZYNĄ MAZURKIEWICZ ----DZIEKUJE ORGANIZATOROM ZA TAK WSPANIAŁY WYBÓR I CZEKAM NA INNE SPOTKANIA KTÓRE ZAWSZE SĄ BARDZO CIEKAWE

Polecane z kategorii inne