inne

Poznański Klub Podróżnika - SURA. O wojnie i rewolucji w Syrii - Rafał Grzenia

inne

Poznański Klub Podróżnika - SURA. O wojnie i rewolucji w Syrii - Rafał Grzenia

Poznański Klub Podróżnika - SURA. O wojnie i rewolucji w Syrii - Rafał Grzenia - Bilety

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie pt. „SURA. O wojnie i rewolucji w Syrii”

Gościem będzie autor książki "SURA" Rafał Grzenia

13 luty 2016 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

Między styczniem i kwietniem 2013 r. Rafał Grzenia podróżował po wojennej Syrii (Aleppo, prowincje Hama i Idlib), zbierając razem z fotografem Maciejem Moskwą materiał do książki. W kolejnych latach kilkakrotnie jeździli do Turcji, tym razem do uchodźców żyjących na pograniczu, w tym pod oblężone Kobani. Kolekcjonowali ludzkie historie, by zrozumieć mechanizmy stojące za syryjską rebelią i wojną, świadkowali nieudanej próbie powstania zrewoltowanej Nowej Syrii.
Podczas spotkania Rafał Grzenia opowie o rewolucyjnym pokoleniu arabskiej wiosny i jego klęsce, o narodzinach ekstremizmu islamskiego, o początkach wielkiej wędrówki uchodźców do Europy oraz o pracy reportera w wojennej Syrii. Za tło opowieści posłużą zdjęcia Maciej Moskwy oraz fragmenty książki „Sura”, która poprzez kilkadziesiąt miniatur reportażowych i fotografii próbuje pokazać indywidualny wymiar antyrządowej rewolucji – ludzkie marzenia, resentymenty, entuzjazm, emocje, lęki, prywatne zwycięstwa i porażki.

Rafał Grzenia - urodzony w 1977 roku, literaturoznawca, pisarz, członek kolektywu dziennikarskiego Dziennikarze Wędrowni. Więcej o książce i gościu spotkania: www.przeswit.com

http://www.poznanskipodroznik.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Ciekawe spotkanie. Opowieść o sytacji w Syrii przed kilkoma laty opatrzona była czarno białymi zdjęciami, co potęgowało wrażenie beznadzeji w tym kraju. Mnie brakowało przekazu realistycznego różnobarwnego.
Kari 19.02.2017 14:10

Polecane