
od 14.09.2025
„Realizacje współczesne w nawiązaniu do założeń pierwotnych” – spacer w ramach projektu „Ursynów – instrukcja obsługi”
OPIS
Kup BiletyZielone osiedle, w którym rzeźba architektury podąża za ukształtowaniem terenu, bloki ustawione tak, by tworzyły kameralne i przyjazne dziedzińce, dostęp do ogródków z parterów, duże balkony i doświetlone mieszkania. Dostęp pieszy do szkoły, sklepu, poczty. Dla ursynowskich projektantów, podstawową ideą przy pracy nad kształtem osiedla, była ludzka skala. Mimo technologicznych i materiałowych braków, które przesądziły o miernej jakości wykończeń, ten ideał udało się osiągnąć. W jaki sposób współczesne biura projektowe podejmujące się zleceń na Ursynowie nawiązują do tego etosu? Podczas spaceru poszukamy przykładów i dotrzemy do autorów realizacji ostatniej dekady.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
Spotykamy się pod lokalem Krowarzywa (ul. Dzwonnicza 3, w pobliżu stacji metra Stokłosy).
Spacer poprowadzi Lidia Pańków – dziennikarka i reporterka, autorka książki „Bloki w słońcu. Mała historia Ursynowa Północnego”.
Projekt finansowany ze środków Funduszu Edukacji Kulturalnej.
Wydarzenie organizowane z okazji jubileuszu 45-lecia Dzielnicy Ursynów.
CZYTAJ WIĘCEJ
CZYTAJ WIĘCEJ
„Realizacje współczesne w nawiązaniu do założeń pierwotnych” – spacer w ramach projektu „Ursynów – instrukcja obsługi”
Brak wydarzeń
Brak wydarzeń
Recenzje i opinie: „Realizacje współczesne w nawiązaniu do założeń pierwotnych” – spacer w ramach projektu „Ursynów – instrukcja obsługi”
Brak recenzji