inne

Skierniewicki Festiwal Podróżniczy: Spotkanie z Elżbietą Dzikowską oraz film dokumentalny "Tony Halik"

inne

Skierniewicki Festiwal Podróżniczy: Spotkanie z Elżbietą Dzikowską oraz film dokumentalny "Tony Halik"

Skierniewicki Festiwal Podróżniczy: Spotkanie z Elżbietą Dzikowską oraz film dokumentalny "Tony Halik" - Bilety

Skierniewicki Festiwal Podróżniczy: Spotkanie z Elżbietą Dzikowską oraz film dokumentalny "Tony Halik" | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Elżbieta Dzikowska to jedna z najbardziej znanych polskich podróżniczek, fotografka, sinolog, a także krytyk sztuki. Jest również reżyserką i operatorką filmów dokumentalnych, autorką wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej.
Wraz z Tonym Halikiem przez 20 lat tworzyła uwielbiany przez widzów program podróżniczy "Pieprz i wanilia", w ramach którego wspólnie zrealizowali setki filmów dokumentalnych. Razem zwiedzili prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, Europy i niemal połowę stanów USA. Byli także w Chinach, Australii, Nowej Zelandii, Tajlandii, Indii, Sri Lance, Rosji, Kenii, Tanzanii, Maroko, Libii, Egipcie, na Tahiti, Hawajach, Galapagos i Wyspie Wielkanocnej. Elżbieta Dzikowska i Tony Halik byli pierwszymi Polakami, którzy dotarli do ruin zaginionego miasta Vilcabamba, ostatniej stolicy Inków.
Film dokumentalny "Tony Halik" reżyseria Marcin Borchardt, premiera 30 polska września 2020r. Za pomocą swoich kultowych programów przenosił co wieczór miliony Polaków w miejsca, które im się nawet nie śniły. Film opowiada o jego życiu, przygodach oraz wszelkiego rodzaju przeciwnościach, którym musiał stawiać czoła na każdym kroku. Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować́ to i owo. Dziś́ trudno dociec, co z tego, o czym mówił wydarzyło się naprawdę̨, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru.

Program czwartej edycji Skierniewickiego Festiwalu Podróżniczego 24.10.202:
18.00 - spotkanie z Elżbietą Dzikowską ilustrowane prezentacją multimedialną
19.30 - wernisaż wystawy zdjęć Elżbiety
20.00 - film dokumentalny "Tony Halik", reżyseria Marcin Borchardt – polska premiera 30 września

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Bardzo miło spędzony wieczór. Elżbieta Dzikowska wspaniała. Barwne opowieści z całego świata.
Fantastyczne, inspirujące i bardzo ciekawe spotkanie. Pani Elżbieta w niezwykle barwny i ciekawy sposób opowiadała o swoich niesamowitych podróżach, zabytkach, zwyczajach, sztuce z całego świata. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja uczestniczyć w kolejnym spotkaniu z cyklu.

Polecane