inne

Slam Poetycki i koncert zespołu RUDGER

inne

Slam Poetycki i koncert zespołu RUDGER

Slam Poetycki i koncert zespołu RUDGER - Bilety

Październikowy Slam poetycki będzie już drugim slamem z cyklu "Elektra Wierszem". Slamowi towarzyszyć będzie koncert Rudger.

Slam to popularna forma rywalizacji poetów, performerów, ludzi związanych z kabaretem, teatrem lub hip-hopem czy wszelkiej maści osób ciekawych sceny amatorów, która w zabawę od samego początku do końca włącza publiczność. Zasady konkursu slamowego Po każdym z występów, na który w każdej z trzech rund jest odpowiednio 2,5 min, 3 min i 4 min, publiczność (a nie z góry wybrane jury) decyduje o dalszym awansie każdego z występujących.
Nagroda dla zwycięzcy/czyni to 500 złotych.

Koncert zespołu RUDGER
W przerwach pomiędzy slamowymi rundami wystąpi zespół RUDGER. Ruda i Tajger, słowa i dźwięki, Poznań i Lublin, performance i muzykologia, rodzina, przyjaciele, swoista para parirarura, wyrzucają strumienie świadomości z wyprzedzeniem pozwalającym na ich przetworzenie. Ten duet zrodził się z potrzeby wyjęcia typowego performensu i typowego koncertu poza typowość i tam już dryfują po swoich ulubionych stronach. Tłumaczą słowa na dźwięki, a te łączą w idiomy. Z rozmów, żartów i poszczególnych wypowiedzi wychwytują nastrój, przekładają go na śpiew, syntezatory, sample, partie basu i mandoliny. Wszystko powstaje w symbiozie. Są emocjonalnie i intelektualnie związani z następującymi słowami Rudolfa Rockera „Wolność nie jest abstrakcyjną ideą filozoficzną, lecz podstawową, konkretną możliwością każdej istoty ludzkiej do pełnego rozwoju wszelkich sił, umiejętności i zdolności w które została obdarowana przez naturę, i które przekłada na rzecz społeczną”

****--------------------------------------
Zapisy dla występujących (liczba miejsc ograniczona do 16!): mailowo - poetyckislammik@gmail.com do 23.59 20 października i od 19:15 na miejscu, przed wydarzeniem. Kto pierwszy ten lepszy!


Informacja o biletach dla widowni: Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania online lub w Punkcie Informacyjnym Mazowieckiego Instytutu Kultury, przy ul. Elektoralnej 12

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Slam Poetycki i koncert zespołu RUDGER

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne