Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2023

inne

Spacer po dawnych wsiach ursynowskich - Stary Imielin

inne

Spacer po dawnych wsiach ursynowskich - Stary Imielin

Spacer po dawnych wsiach ursynowskich - Stary Imielin - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Poruszając się szklakiem pozostałości wsi, uczestnicy będą odkrywać kolejne opowieści ukazujące ich bogactwo kulturowe i przyrodnicze. W maju poznamy historię Imielina, który w 1445 roku otrzymał z rąk księcia Bolesława IV prawo chełmińskie. W XVI wieku stanowił on własność rodu Służewskich, z kolei przez kolejne dwa stulecia właścicielem tej ursynowskiej wsi byli wojewoda inowrocławski Jakub Hieronim Rozdrażewski i jego spadkobiercy. Pod koniec XVIII wieku Imielin tworzył wspólną własność z Wyczółkami, licząc łącznie 35 domów, a jego właścicielem był Grabowski – podczaszy warszawski. W XIX wieku na terenach Imielina powstały wsie i folwarki: Grabowo, Grabówek, Krasnowola i Ludwinowo. W 1864 roku, po uwłaszczeniu, na około 270 hektarach gruntu istniało 21 gospodarstw chłopskich. W roku 1905 Imielin liczył 23 domy i 296 mieszkańców. W okresie międzywojennym zlokalizowana była tu karczma. Obecnie teren ten nosi nazwę Stary Imielin.

Spacer poprowadzi Małgorzata Jaszczołt – z wykształcenia etnolożka, autorka wielu wystaw, dokumentów filmowych i artykułów
Wydarzenie odbywa są w ramach projektu (NIE)DAWNO NA URSYNOWIE... finansowanego ze środków Funduszu Edukacji Kulturalnej 2023.

Miejsce spotkania przystanek Grabów 01

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Spacer po dawnych wsiach ursynowskich - Stary Imielin

Niestety rozczarowanie. To nawet trudno nazwać spacerem, a raczej reklamą lokalnego rolnika. Ważne, że focia na fejsbunia była i grancik odebrany. O Imielinie wiem tyle, ile przed spacerem.
Agata 28.05.2023 08:35
Spacer po dawnych wsiach ursynowskich - Stary Imielin
Warszawa, 27.05.2023
„Galeria” UCK Alternatywy – wejściówki

Polecane z kategorii inne