Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

inne

Spotkanie Kartki z przeszłości „Przy(e)wracanie”

inne

Spotkanie Kartki z przeszłości „Przy(e)wracanie”

Spotkanie Kartki z przeszłości „Przy(e)wracanie” - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Spotkanie Kartki z przeszłości „Przy(e)wracanie”
Prowadząca: Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska
Goście:
Katarzyna Klakla
Agnieszka Tyman
Agnieszka Żuchowska-Arendt
Jarosław Księżyk
Spotkanie wokół antologii poezji „Przy(e)wracanie”, Księgarnia Akademicka, 2022
Wspólnie z autorkami przy pomocy poezji pogrzebiemy w przeszłości. Poszukamy też odpowiedzi na dylemat, z którym każdemu prędzej czy później przyjdzie się zmierzyć: Czy potrzeba przywracania minionego, zderzania się z przeszłością służy osadzaniu tożsamości na solidnym fundamencie czy okazuje się raczej przewracaniem w drodze ku nowemu? Zatem lepiej sięgać po wspomnienia czy jednak iść w zaparte, bez oglądania się za siebie?
Porozmawiamy także z Jarosławem Księżykiem, prezesem Stowarzyszenia Literatura Autorów, które jest organizatorem oraz współtwórcą antologii, o roli literatury i autora we współczesnym świecie.
Katarzyna Klakla - poetka, pisarka, absolwentka Studiów Literacko-Artystycznych na UJ, studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Architektury oraz pedagogicznych jako nauczyciel rysunku i fotografii. Autorka „Żałoby po kocie”, powieści „Łotrzyca”, zbioru opowiadać „Czerwony las”.
Iskra Agnieszka Tyman - osoba o wielu przydomkach i przymiotach; poetka, tłumaczka, aktywistka, malarka, graficzka, ilustratorka, akompaniatorka, wokalistka, instrumentalistka.
Agnieszka Żuchowska-Arendt - tłumaczka kilkudziesięciu książek z języka serbskiego, chorwackiego oraz słoweńskiego. Poetka i autorka „Biała masa tabletek” 2005, „Znikomat” 2009, „Gutenmorgen” 2019, „Wieszaki i pogrzebacze” 2022.
Jarosław Księżyk – prezes Stowarzyszenia Absolwentów, Wykładowców i Słuchaczy Studium Literacko-Artystycznego UJ w Krakowie, absolwent Studiów Literacko-Artystycznych na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestnik „Warsztatów Literackich” pod kierownictwem Krzysztofa Siwczyka. Autor Indukcji oraz Pytii 44. Pisze prozę niedającą się zakwalifikować do jednego gatunku, na ogół nacechowaną fantastyką naukową.
Wstęp : 1 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Spotkanie Kartki z przeszłości „Przy(e)wracanie”

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne