inne

Spotkanie z Krzysztofem Wielickim, legendarnym zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum

inne

Spotkanie z Krzysztofem Wielickim, legendarnym zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum

Spotkanie z Krzysztofem Wielickim, legendarnym zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Krzysztof Wielicki - jeden z najwybitniejszych himalaistów świata. Wspinacz, alpinista, taternik, piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów – 14 ośmiotysięcznych szczytów Ziemi.
Jest członkiem blisko stuletniego stowarzyszenia The Explorers Club, które nagrodziło go prestiżowym odznaczeniem Lowell Thomas Award. Współzałożyciel Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego.
W październiku 2018 roku wraz z Reinholdem Messnerem odebrał prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie sportu – Nagrodę Księżnej Asturii, popularnie nazywanej hiszpańskim noblem.

Krzysztof Wielicki brał udział w czterech wyprawach na K2 (8611 m n.m.p.). Robił to w pionierskim stylu. Na trzy z nich: Mount Everest (8848 m n.p.m.), Kanczendzongę (8586 m n.m.p.) i Lhotse (8516 m n.m.p.) wszedł zimą jako pierwszy. Na Lhotse stanął samotnie w noc sylwestrową w gorsecie, który nosił po uszkodzeniu kręgosłupa w górach. Na Broad Peak (8051 m n.m.p.) „wbiegł” solo w ciągu jednego dnia (pierwsze na świecie wejście na ośmiotysięcznik w ciągu doby). Na Dhaulagiri (8167 m n.m.p.)
w 16 godzin) i Shisha Pangma (8013 m n.m.p.) wspiął się sam, wytyczając nowe drogi. Wciąż organizuje wyprawy, wyznacza sobie nowe, trudne cele. Jest kontynuatorem polskiej idei zimowej eksploracji Himalajów. O tym wszystkim opowie nam podczas swojego wystąpienia podczas pierwszego dnia Otwockiego Festiwalu Filmów Podróżniczych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

09.07.2022, 19:15 Amatorski Teatr Miejski im. S.Jaracza
WYPRZEDANE
WYPRZEDANE

Recenzje i opinie: Spotkanie z Krzysztofem Wielickim, legendarnym zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne