Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

inne

Spotkanie z Szymonem Modrzejewskim

inne

Spotkanie z Szymonem Modrzejewskim

Spotkanie z Szymonem Modrzejewskim - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Dajemy życie zmarłym" – spotkanie z Szymonem Modrzejewskim
28 - 10 - 2022

POK „Dom Chemika” i Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór zapraszają na prelekcję pt. "Dajemy życie zmarłym” – obrazów i słów kilka o 36-letniej społecznej działalności Stowarzyszenia Magurycz na cmentarzach pozbawionych opiekunów.

Gościem spotkania będzie Szymon Modrzejewski, prezes i założyciel Stowarzyszenia Magurycz, którego członkowie zajmują się pracami renowacyjnymi dzieł sztuki sepulkralnej.

Nazwa Stowarzyszenia Magurycz pochodzi od góry nieopodal wsi Bartne, gdzie przez wieki pozyskiwano piaskowiec, służący za materiał na żarna, kamienie młyńskie, nagrobki i krzyże. Bartneńscy kamieniarze słynęli w całej okolicy ze swego kunsztu i znakomitych wyrobów, i do tej tradycji - pracy z kamieniem i w kamieniu - stowarzyszenie nawiązuje.

Magurycz od lat remontuje cmentarze na terenach południowo-wschodniej Polski, które pozostały bez opieki wskutek wysiedleń i Holokaustu. Wolontariusze Nadsania i Magurycza pracowali na prawie 100 cmentarzach i wyremontowali blisko 1000 nagrobków, krzyży oraz innych obiektów małej architektury sakralnej.

Na spotkanie zapraszamy 28 października 2022 r., o godz. 17:00 do małej sali teatralnej w POK „Dom Chemika”. Wstęp: 10 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Spotkanie z Szymonem Modrzejewskim

Brak recenzji

PROMOCJA DNIA

-25%

Pruszków
03.12.2022 17:00

bilety od 110,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii inne