inne

Pracownia Popielnik „Znaki z rozstajów” - wernisaż

inne

Pracownia Popielnik „Znaki z rozstajów” - wernisaż

Pracownia Popielnik „Znaki z rozstajów” - wernisaż - Bilety

Pracownia Popielnik „Znaki z rozstajów”
wernisaż wystawy kapliczek, aniołów, obrazów na deskach i innych obiektów rustykalnych ze starego drewna;
wydarzenie uświetni mini koncert Chóru Cantare

"Popielnik" to mała rodzinna pracownia, w której od 15 lat wykonujemy unikatowe przedmioty rękodzieła artystycznego o rustykalnym charakterze.
Impulsem i największą inspiracją do zajęcia się tą działalnością była fascynacja twórczością mojego pradziadka Antoniego - ludowego rzeźbiarza.
Kapliczka jego autorstwa stała między akacjami w miejscu, w którym z wiejskiej drogi schodziło się do sadu przed domem moich dziadków. Jako dziecko wspinałam się na palcach i z dużym zaciekawieniem zaglądałam do jej wnętrza.
Po trzydziestu latach zainteresowanie ożyło na nowo, zaczęłam sama robić kapliczki, ale koniecznie musiały i nadal muszą wyglądać na stare, jak ta z dziadkowego sadu.
Moją intencją jest, żeby nasza twórczość niosła odbiorcom ulgę, ukojenie, dawała chwile wytchnienia, mówiła o nadziei i o tym, że nie jesteśmy sami.
W życiu często stajemy na rozstajach. Wtedy zatrzymujemy się, żeby zadać pytanie, rozejrzeć się za drogowskazem, jakimiś znakami. Ważne jest, żeby dostrzec te znaki, dobrze je zinterpretować, wybrać właściwy kierunek i nie pobłądzić.
Mam nadzieję, że przedmioty, które wykonujemy, stają się takimi znakami z codziennych rozstajów i pomagają w obraniu azymutu na nieskończoność.
Grażyna Przysucha

BILETY: 0 PLN

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Pracownia Popielnik „Znaki z rozstajów” - wernisaż

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne