inne

Taniec Intuicyjny - warsztaty dla kobiet

inne

Taniec Intuicyjny - warsztaty dla kobiet

Taniec Intuicyjny - warsztaty dla kobiet - Bilety

Z okazji Dnia Kobiet Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach zaprasza na spotkanie ze „Sztuką Kobiecości” wg dr Beaty Wróbel, seksuolog i ginekolog, współautorki pierwszych w Polsce przełomowych badań nad zdrowiem seksualnym kobiet.

W tym dniu polecamy także „Warsztaty Kobiecości” do wyboru: „Taniec Intuicyjny” / „Oddech Mandali” / „Głos Joni” / „Trening dna miednicy” / „Gimnastyka słowiańska” oraz mnogość smakowitości w Kawiarence „Z głową w Chmurach” i relaks z przepyszną kawą przy dźwiękach muzyki na żywo – “Kamil Owczarek w towarzystwie”. W trakcie wydarzenia zapraszamy na Targowisko Natury i Rozwoju.

„Taniec Intuicyjny”
S.Widowiskowa (18 osób)
Terapia tańcem i ruchem to zajęcia choreoterapii, która pomaga rozpoznać napięcia jakie znajdują się w Ciele oraz wesprzeć w ich rozluźnieniu, tak by podstawowe funkcje życia działały w prawidłowy, lekki i swobodny sposób. Podejmiemy różnego rodzaju formułę ruchu, improwizacji w swobodnym tańcu, bezruchu, włączając w to wyobraźnię, która wesprze nas w wizualizacji samych siebie, w budowaniu obrazu wewnętrznego i głębokiej relaksacji. By poczuć ulgę i wyrazić siebie w pełnej interakcji ze sztuką.

Prowadząca Zuzanna Łapka – artystka, połączona z wieloma formami sztuk, realizuje instalacje przestrzenne, rzeźbę, ruch i ekspresję ciała w tańcu, a w tym sztukę performance. Prowadzi warsztaty w których pracuje z ekspresją twórczą, relaksacją, ruchem, wyrażaniem się, z poznawaniem nowych obszarów swojej osoby w kontakcie z ciałem, umysłem i istotą duchową. W swoich pracach łączy czasem mocno od siebie odległe dziedziny, zapraszając człowieka do pełnej interakcji ze sztuką, a wręcz samej jej bycia kreatorem. Tak aby każdy z nas uwierzył bardziej w swoje twórcze zdolności oraz poczuł jak mogą wyrażać, cieszyć, zbliżać nas do swojego wnętrza/źródła kreatywne działania niezależnie od wieku i ograniczeń.
Zuzia działa również pod nazwą ŁAPKI. Od 2018 studentka arteterapii na Uniwersytecie Śląskim, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Bilety:
Spotkanie z dr Wróbel: 40 zł - https://biletyna.pl/inne/Dzien-Kobiet-Sztuka-kobiecosci/Rybnik
Każdy Warsztat: 30 zł*

*Kupując bilet na warsztaty prześlij równocześnie zgłoszenie na e-mail kasa.dkboguszowice@gmail.com (wpisując nazwę warsztatu, imię i nazwisko, nr telefonu)

W programie:
15:30 – 20:00 Targowisko Natury i Rozwoju
16:30 – Spotkanie z dr Beatą Wróbel – “Sztuka Kobiecości” *poprowadzi Mariola Rodzik-Ziemiańska
17:30 – Muzyka na żywo „Kamil Owczarek w towarzystwie”
18:00 – 20:00 “Warsztaty Kobiecości” do wyboru:
18:00 – 19:00: „Trening dna miednicy” – Agata Paryl – s.Widowiskowa lub „Głos Joni” – Mariola Rodzik-Ziemiańska – s.Kameralna.
18:00 – 20:00 „Oddech Mandali” – Elwira Zembrzuska – s.Plastyczna IIp.
19:00 – 20:00 „Taniec Intuicyjny” – Zuzanna Łapka – s.Widowiskowa lub „Gimnastyka słowiańska” – Ewa Zimoń – s.Kameralna
Organizator: Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach / Współpraca: Szałas Rozwoju i Z głową w Chmurach

Gość specjalny: Dr Beata Wróbel
Doktor nauk medycznych, lekarka praktyk w zakresie ginekologii, położnictwa i seksuologii, filozofka, autorka pionierskich prac naukowych i popularnonaukowych z zakresu seksuologii ginekologicznej.

Laureatka nagrody „Mężczyzna i Kobieta” połączonych Towarzystw Naukowych Urologicznego, Ginekologicznego i Seksuologicznego otrzymanej w 2013 roku za szczególny wkład w interdyscyplinarny rozwój seksuologii. Współautorka polskiej wersji Indeksu Funkcji Seksualnej Kobiety, opublikowanej w Journal of Sexual Medicine w 2013. Autorka rozdziału pt. „Antykoncepcja w cyklu życia kobiety” we wznowionej w 2016. książce „Sztuka Kochania” Michaliny Wisłockiej. Bohaterka wydanej w 2020. książki pt: „Sztuka kobiecości”.

“Sztuka kobiecości” to zbiór rozmów z seksuolożką i ginekolożką dr Beatą Wróbel. Dziennikarka Aneta Borowiec rozmawia z doświadczoną, a także słynącą z ciętego języka i poczucia humoru lekarką o tym wszystkim, co się na kobiecość składa.

Muzyka na żywo:

“Kamil Owczarek w towarzystwie” - Duet wokalno-instrumentalny. Student warszawskiej Akademii Teatralnej, muzyk, artysta pełen polotu w towarzystwie wiolonczeli. Koncert na głos i ciepłe brzmienie wiolonczeli w niecodziennych aranżacjach, często zaskakujących, nawet samego twórcę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Taniec Intuicyjny - warsztaty dla kobiet

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne