Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

inne

Teneryfa – kalima, Teide i Guanchów piramida

inne

Teneryfa – kalima, Teide i Guanchów piramida

Teneryfa – kalima, Teide i Guanchów piramida - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Prelegent: Andrzej Pasławski

Teneryfa, jedna zsiedmiu Wysp Kanaryjskich, której symbolem nie jest kanarek, jakby wynikało z obiegowej nazwy wysp – „kanary” leczpapuga!

Wyspa, jak i cały archipelag, powstała 10 milionów lat temu na skutek erupcji wulkanicznej. W jej środku do dzisiaj można zwiedzić Teide – wulkan, na szczyt którego wejść można piechotą lub wjechać kolejką linową.

Miejsce idealnego wypoczynku wśród fal, surowych lawowych gołoborzy, prastarych lasów na północy lub na plażach południa, gdzie tu i ówdzie żyją beztrosko hippisi, jak za dawnych lat, czasów dzieci-kwiatów.

Wyspa, nad którą przestrzeń powietrzna chroniona jest prawem, a więc niebo jest tu krystalicznie czyste. Jest to jedno z trzech najlepszych miejsc na ziemi do obserwacji nieba. Wykorzystano to do badań kosmosu, budując na Teneryfie obserwatorium astronomiczne posiadające najlepsze teleskopy w Europie.

Inną ciekawostką jest Playa de Las Teresitas, piaszczysta plaża, skąd piach? Ano z Sahary – przywożony statkami z nieodległej Afryki!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Teneryfa – kalima, Teide i Guanchów piramida

Pomimo tego, że program uległ zmianie (zamiast Teneryfy była Czarnogóra) jak zwykle czas spędzony w Kadrze był b.udany. Pan Andrzej b. ciekawie opowiadał o kraju, w kórym spędził wiele chwil, fantastyczne zdjęcia.
Mendog 18.01.2023 21:56
Szkoda, że prezentacja była na inny temat - prelegent po prostu nieszczęśliwie miał problem i nie mógł zaprezentować tematu o Kanarach. Nie mniej jednak zamienna prezentacja podobala mi się - dobry wybór fotosów, anegdot
Wojtek 18.01.2023 16:02

Polecane z kategorii inne