Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

inne

WORLD PRESS PHOTO – 66. edycja

inne

WORLD PRESS PHOTO – 66. edycja

WORLD PRESS PHOTO – 66. edycja - inne

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

WORLD PRESS PHOTO – 66. edycja
Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII

Najlepsze fotografie prasowe już po raz szósty w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie! Na 66. edycję konkursu organizowanego przez Fundację World Press Photo napłynęło prawie 60 tysięcy zdjęć, nadesłanych przez ponad 3,5 tysiąca fotografów, ze 127 krajów. Nagrody przyznano 24 twórcom.

Z każdego z 6 regionów świata (Afryka, Ameryka Północna i Środkowa, Ameryka Południowa, Azja, Azja Południowowschodnia i Oceania oraz Europa) wybrano zwycięzców w czterech kategoriach (zdjęcie pojedyncze, reportaż, projekt długoterminowy oraz „format dowolny”). Spośród tych 24 wygranych wybrano także „zwycięzców globalnych”.

Zwycięzcą globalnym (region Europa) w kategorii zdjęcie pojedyncze został, pracujący dla Associated Press, Evgeniy Maloletka. Na fotografii „Mariupol Maternity Hospital Airstrike” widzimy ewakuację ciężarnej Iryny Kalininy (32) z uszkodzonego podczas ataków rakietowych szpitala w ukraińskim Mariupolu. Miron (imię wywodzące się od słowa „pokój”) urodził się martwy, pół godziny po porodzie zmarła także Iryna.

Zdjęcie u góry strony:
„Alpakerzy” (region Ameryka Południowa, kategoria Historie)
Alina Surquislla Gomez, „alpakerka” trzeciej generacji (hodowca alpak) kołysze małą alpakę w drodze na rodzinne pastwiska w Oropesa, w Peru. Kryzys klimatyczny zmusza pasterzy, z których wiele to kobiety, aby szukać nowych pastwisk, często w trudnym terenie.
fot. Alessandro Cinque dla Pulitzer Center/National Geographic

Uwaga – na ekspozycji World Press Photo niektóre fotografie są drastyczne, mogą wzbudzać lęk oraz poczucie niepokoju. Wejście na wystawę na własną odpowiedzialność, dzieci – pod opieką dorosłych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: WORLD PRESS PHOTO – 66. edycja


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne