Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

inne

Warsaw Short Framing 23.03

inne

Warsaw Short Framing 23.03

Warsaw Short Framing 23.03 - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

W programie:
Dystans, reż. Fernando Lorenzana (Hiszpania) 18’
Dwie nastolatki wybierają się na wycieczkę rowerową. Pozornie beztroska podróż z czasem staje się dla nich coraz trudniejsza.

Ostatni występ, reż. Irem Çoban (Turcja) 22’
Eda jest performerką zaangażowaną w obronę praw kobiet. Do najnowszego występu angażuje krawcową Aysel, która nie podziela jej poglądów. Czy kobiety zdołają przezwyciężyć wzajemne uprzedzenia?

Il Vespista, reż. Francesco Crivaro (Estonia) 25’
Giorgio znalazł drugi dom na Bali. Spędza tam czas, pijąc whisky, flirtując z turystkami i udając, że pisze powieść. Wayan jest zadłużonym u lokalnego gangstera kelnerem, który próbuje znaleźć wyjście z beznadziejnej sytuacji. Giorgio postanawia mu pomóc.

Guy, reż. Lorenz Piehl (Niemcy) 22’
Guy jest utalentowanym muzykiem, który marzy o karierze gwiazdy rocka. Pewnego dnia spotyka kogoś, kto składa mu niecodzienną propozycję?

Łączny czas trwania: ok. 90 min

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Warsaw Short Framing 23.03

Cztery krótkie filmy z czterech krajów pokazujące w nieszablonowy sposób relacje między różnego typu ludzkimi charakterami, po pokazie ciekawa dyskusja m.in. o szablonach (lub ich braku) w pokazywaniu kobiet i mężczyzn w kinie.
Maciek 24.03.2023 08:36

Polecane z kategorii inne