inne Weekend Podróżników

Ewa Ciepielewska i goście - W dzikiej kocham się Wiśle

inne Weekend Podróżników

Ewa Ciepielewska i goście - W dzikiej kocham się Wiśle

Ewa Ciepielewska i goście - W dzikiej kocham się Wiśle - Bilety

Flow/Przepływ to organizowane przez Agnieszkę Brzeżańską i Ewę Ciepielewską plenerowe działania twórcze. Pierwszy FLOW odbył się w 2016 roku we współpracy z Fundacją Razem Pamoja.

Rzeka jest bytem żywym, dynamicznym i samoorganizującym się … Nic nie robi i nic nie jest niezrobione … Wymaga dostrojenia się. Wisła jest złożonym bytem, organizmem, systemem, światem. Naczyniami krwionośnymi Ziemi. Trwanie rzeki zależy od lasów łęgowych i podwodnych przykosów, ale także od bobrów, ryb, psammonów. Wisła i jej wszystkie samodzielne organizmy rzeczne potrzebują swobody.
Co roku Agnieszka Brzeżańska i Ewa Ciepielewska spędzają na Wiśle kilka miesięcy. Ich pływającym domem staje się drewniana łódź, do której zapraszają inne osoby chcące słuchać co mówi rzeka. Tak jak sternicy „czytają” wodę, by móc sprawnie pływać, artyści wchłaniają wszystkie znaki płynące z otoczenia, które pozwalają im pełniej doświadczać rzecznego stanu. Ja jestem rzeką a rzeka jest mną – twierdzą Brzeżańska i Ciepielewska. Zaproszeni przez tandem artyści tworzą wspólnotę z rzeką, wodą, rybami, ptakami, wiatrem, roślinami, mikroorganizmami, minerałami, zmiennym prądem, psammonem... Wybierają flow, który jest swobodnym i pełnym afirmacji sposobem na spędzanie czasu z ludźmi i innymi żywymi bytami. Gęsta sieć rzecznych światów jest materialnością, jest duchowością, energią wody, powietrza i prądów. Logika tych relacji jest ruchem, stawaniem się, przepływem, flow. W świecie tym nie ma miejsca na pojęcie zasobów i kapitału. Rzeka to nie towar ani wodna autostrada. Nie potrzebuje zapór, by produkować więcej. Artyści w dzikiej kochają się Wiśle.
Aleksandra Jach

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Ewa Ciepielewska i goście - W dzikiej kocham się Wiśle

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne