Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

inne

„Tu byłam/tu byłem. Esej obrazkowy.” – warsztaty

inne

„Tu byłam/tu byłem. Esej obrazkowy.” – warsztaty

„Tu byłam/tu byłem. Esej obrazkowy.” – warsztaty - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

W niedzielę, w ramach weekendu otwarcia, zapraszamy do Czytelni Elektra na pierwsze spotkanie „Performatywnego Klubu Książki”. W ramach cyklu odbywać się będą regularnie spotkania i warsztaty o literaturze, wykorzystujące różne techniki performatywne i artystyczne.

Pierwsze z nich inspirowane będzie „Książką do zrobienia” Aleksandry Cieślak. Poprowadzi je autorka „Książki”, ilustratorka, autorka tekstów, graficzka. „Książka do zrobienia” to książka-proces, która zaprasza do uczestnictwa w artystycznym geście, oswaja z typografią i pojęciem kompozycji, przybliża relacje między słowem i obrazem, a przede wszystkim angażuje w świadomy akt tworzenia.

Na warsztatach uczestnicy będą pracować nad esejem obrazkowym o ludziach/o nas w Czytelni. Będzie to zapis obrazkowo-słowny spotkania, odczuć gościń i gości, ich emocji, pomysłów, marzeń i myśli. W ten sposób powstanie ilustrowany dokument o konkretnym dniu w Czytelni Elektra. Prace posłużą nam do stworzenia pierwszego własnego wydawnictwa Czytelni. Każdy z uczestników otrzyma swój egzemplarz książki, a oryginał pozostanie w zbiorach. Techniki tworzenia eseju obrazkowego będą bardzo różne: kolaż, ręczna typografia, farby i tusze. Zapisy na warsztat poprzez maila: elektra@mik.waw.pl. W tytule proszę wpisać nazwę warsztatu.

Aleksandra Cieślak, autorka książek dla dzieci (m. in. Co wypanda co nie wypanda, Od 1 do 10, Love story, Świńska książeczka, U fryzjera), reżyserka i dramaturżka (elektroopera "Piwnice" / Mała Warszawska Jesień 2020, Tit Anik / Teren TR), ilustratorka, inicjatorka i prowodyrka działań performatywnych na Mickiewicza ("Dziady na Mickiewicza", Pokój na Mickiewicza, Królowa Śniegu), Współtworzy Kolektyw Aurora. W swoich działaniach eksploruje słowo i obraz jako narzędzia autoekspresji i samouzdrawiania, jej warsztaty mają charakter głębokiego spotkania z samym sobą i innymi uczestnikami i nie wymagają umiejętności rysunkowych.

Jeżeli potrzebujesz tłumacza PJM na warsztatach, zgłos to do nas mailowo na adres kasa@mik.waw.pl do dnia 31.08.

Pełen program otwarcia Elektry znajdziecie tu: https://fb.me/e/TwALqQTg


Patroni medialni:
TVP Kultura
Psychosonda
Radio Kapitał

Koncert odbywa się w ramach wydarzeń związanych z otwarciem Czytelni Słów i Dźwięków - Elektra. Darmowe wejściówki do odebrania w kasie Mazowieckiego Instytutu Kultury lub online.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Tu byłam/tu byłem. Esej obrazkowy.” – warsztaty

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne