spektakl 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Black Sky White theatre – „Big House Small House”

spektakl 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Black Sky White theatre – „Big House Small House”

21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Black Sky White theatre – „Big House Small House” - Bilety na spektakl teatralny
  1. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Black Sky White theatre – „Big House Small House”
    24.10 godz. 19:00

Świat dorosłych jest światem zegarów i linijek, przyczyn i skutków, gdzie treść jest ważniejsza niż istnienie, gdzie życie sprowadzone jest do linii podzielonej na równe odcinki. Dorosły przemieszcza się z punktu do punktu. Te punkty nazywa „planami” i „celami” i jest dumny z każdego kolejnego kroku – tak, jakby wiedział, dokąd one go zaprowadzą. Dorośli mają tę niesamowitą właściwość, że dzisiaj jest u nich podobne jak dwie krople wody do wczoraj i do przedwczoraj. Świat dzieci rozrósł się we wszystkich kierunkach niczym grzybnia, nie odróżniając czasu od przestrzeni, życia od tego, co nieożywione, „ja” od „nie ja”. Każdy nowy dzień przekształcony jest w nowy świat, który ma swoją własną nazwę, twarz i duszę. To dzięki tej umiejętności bycia wszystkim, co oferuje świat – kamieniem, chmurą, błękitem nieba albo chłodną szybą w oknie – a zarazem należenia do samego siebie, dziecko przechodzi w trzy lata tę samą drogę, którą podążała ludzkość przez trzydzieści tysięcy lat. Ten mały dorosły, który zamieszka z nim w jednym ciele, odziedziczy po nim cudowną umiejętność poskładania obrazu świata z bezładnego chaosu linii, plam kolorów, zapachów i dźwięków, ruchu i dotyku. Dorosłego nie da się nauczyć niczego nowego. Można tylko wypełnić go informacjami i regułami postępowania, które pozwolą mu nie odstawać od otaczających go, innych dorosłych.

Ten spektakl jest dla tych wszystkich dorosłych, którzy są gotowi poczuć pustkę, jaką pozostawił po sobie ten mały, wszechpotężny anioł, który podarował im ten świat i całą jego nieskończoną głębię. Anioł, który odszedł w jakieś nieznane miejsce w poszukiwaniu nowego domu.

Polska premiera spektaklu.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.mimefestival.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ

Recenzje i opinie: 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Black Sky White theatre – „Big House Small House”

Niewątpliwy nadmiar decybeli zdecydowanie w ogrommnym stopniu odebrał mi przyjemność odbioru bardzo dobrego występu..
Świetna, trochę szokująca wizualizacja, trochę jak świat apokaliptyczny, muzyka dobrze dobrana do tematu. Nieokreślony sens, odkrywałem jedynie formę. Oceniam jako bardzo ciekawe i zaskakujące przeżycie. Polecam dla osób poszukujących nowych doznań. PZDR Michał
To nie była sztuka mimu tylko jakaś pomyłka. Stracony wieczór
Bogactwo różnych środków wyrazu. Silne w wyrazie i przekazie emocji. Ostre. Wizualnie niezwykle i spójne: od scenografii po grę aktorów. Momentami perfekcyjnie zgrane światła z muzyką i ruchem scenicznym. Niestety udźwiękowienie rozłożyło przedstawienie. Utrzymane na bardzo wysokim poziomie decybeli, odbierało przyjemność oglądania. Zamiast budować napięcie- męczyło "wysokim C"
Rosyjscy artyści znani są z profesjonalizmu na wysokim poziomie. W przypadku spektaklu ,,Big House Small House " nie zawiodłem się, gra aktorów była technicznie bez zarzutów. Co do formy, wybranego tematu , reżyserii wszystko zależy od gustu odbiorcy . Spektakl ogólnie jest mroczny , skala napięcia podbijanego ostrą muzyką na jednym poziomie. I uwaga. Spektakl powinien być przeznaczony dla widzów powyżej 12 lat.

Polecane z kategorii spektakl