spektakl 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Bodecker Neander Compagnie – „My Goodness!”

spektakl 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Bodecker Neander Compagnie – „My Goodness!”

21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Bodecker Neander Compagnie –  „My Goodness!” - Bilety na spektakl teatralny
  1. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Bodecker Neander Compagnie –
    „My Goodness!”
    23.10 godz. 19:00

Na pierwszy rzut oka Pan Nowak wydaje się przykładnym pracownikiem, który nigdy w żaden sposób nie zgrzeszył. Jego „współczynnik społeczny” jest bardzo wysoki. Aby znaleźć jego jedyne potknięcie, musimy się cofnąć aż do 2004 roku: 7 września, gdy szukał w restauracji toalety i otworzył niewłaściwe drzwi…!

Innymi słowy, nie wydarzyło się nigdy nic, co sugerowałoby, że Pan Nowak pozostawi dla potomności coś wyjątkowego. Właściwie to tego ranka, kiedy smarował masłem trzecią grzankę, Nono (jak nazywali go przyjaciele) wpadł na swój najbardziej szalony pomysł – a przynajmniej tak mu się zdawało... Postanowił, że zjeździ cały kraj i wybierze grupę gości tak różnorodną, jak to tylko możliwe – by reprezentowała całokształt ludzkiego gatunku. Przygląda się więc najdyskretniejszym osobom, „Nowakom, Kowalskim, Wiśniewskim”, próbując podkreślić ich wyjątkowość i czarodziejską rolę, jaką pełnią dla ludzkości. Po dobraniu odpowiednich osób, zaprasza, by weszli na jego „arkę”, którą zbudował w ciągu ostatnich 12 lat i 3 dni. A wszystko po to, by mógł spokojnie zaczekać na falę. Każdy obywatel pozwoli zbudować nowe społeczeństwo w najbardziej demokratyczny możliwy sposób. Po powodzi, kiedy wszystko trzeba będzie wymyślić na nowo, Pan Nowak będzie potrzebował wszystkich swych sił, by zbudować sprawiedliwą przyszłość.

Alexander Neander i Wolfram von Bodecker na zmianę interpretować będą wybranych kandydatów. Nie najbystrzejszych, nie najbogatszych ani najładniejszych, nie zawsze pierwszych w szeregu… Jakimi kryteriami posłużył się Pan Nowak, by wybrać właśnie Ciebie? Nie ulega wątpliwości, że wszystkie te osoby mają drugą duszę, którą nazywamy dobrocią i która sprawia, że wszyscy mogą wspólnie żyć na arce i, co ważniejsze, po zejściu z niej...

Polska premiera spektaklu.

Więcej informacji na stronie Festiwalu: www.mimefestival.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ

Recenzje i opinie: 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Bodecker Neander Compagnie – „My Goodness!”

Sztuka którą trudno już odnaleźć, trochę zabrakło głębszego przekazu, ale mim chyba tego nie twoży z założenia.
Aktorsko świetnie, natomiast cała historia jak dla mnie nie klei się. Zdecydowanie poszczególne sceny można byłoby przedstawić jako samodzielne etiudy, zamiast na siłę spinać je w jedną opowieść. Na plus animowane przerywniki.
W spektaklu dużo minoderii ,,gadania" gestami . Nastawiałem się na bardziej szlachetne potraktowanie ,,Sztuki Mimu"

Polecane z kategorii spektakl