kabaret Grupa MoCarta

Z batutą i MoCartem. Grupa MoCarta i Maciej Niesiołowski symfonicznie

kabaret Grupa MoCarta

Z batutą i MoCartem. Grupa MoCarta i Maciej Niesiołowski symfonicznie

Z batutą i MoCartem. Grupa MoCarta i Maciej Niesiołowski symfonicznie - Bilety na kabaret

Z batutą i MoCartem. Grupa MoCarta i Maciej Niesiołowski symfonicznie | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Wszystkie znane zespoły chcą nagrać płytę z dopiskiem "symfonicznie", zatem i Grupa MoCarta nie może zostać w tyle!
Różnica polega na tym, że "Z batutą i MoCartem" to projekt grany na żywo w filharmoniach w całej Polsce, w którym kwartet smyczkowy rozrasta się do rozmiarów orkiestry i tym samym musi podporządkować się dyrygentowi.
Koncert "Z batutą i MoCartem" oparty został na największych przebojach muzyki klasycznej. Będzie można usłyszeć w nim między innymi słynną serenadę "Eine Kleine Nacht Musik" W. A. Mozarta, "Toccatę" i Fugę d-moll oraz "Badinerie" J. S. Bacha, "Tańce Węgierskie" Brahmsa, fragmenty suity "Peer Gynt" Griega i "Karnawału Zwierząt" C. Saint Saens'a. Nie zabraknie kilku akcentów muzyki operowej (Bizet i Moniuszko na pewno chętnie nam potowarzyszą) i operetkowej (czyż mogłoby zabraknąć niezastąpionego Lehara?) ani standardów muzyki synkopowanej. Wszystkie te gatunki i przeboje będą się przenikać tworząc spójną całość.

W koncercie orkiestra filharmonii i muzycy kwartetu stają się jedną wielką Grupą MoCarta, prezentującą największe przeboje muzyki klasycznej w niecodziennych wersjach.
Widzowie usłyszą wszystkie instrumenty w partiach brawurowo żartobliwych i zobaczą dobrze znanych sobie muzyków orkiestry w rolach znacznie wykraczających poza ramy klasycznych wykonań filharmonicznych.
W programie pojawią się również trzy wyjątkowo utalentowane i piękne solistki:
Ewa Harasimiuk - puzon,
Agnieszka Kowaluk - mezzosopran,
Joanna Makarczuk - kontrabas.
Cały wieczór poprowadzi znany z programu "Z batutą i humorem" Maciej Niesiołowski, który będzie dyrygować w równym stopniu orkiestrą, co widownią oraz zaprezentuje się jako instrumentalista. Z kolei muzycy orkiestry przedstawią pełnie możliwości swoich instrumentów - również te dźwiękonaśladowcze, a panowie z Grupy MoCarta przekroczą ramy swojej codziennej działalności kabaretowej.
Ponieważ muzykę można podzielić jedynie na dobrą i złą, gospodarze koncertu wybrali dla słuchaczy utwory reprezentujące tylko pierwszy nurt a cały koncert będzie fantastyczną zabawą nie tylko dla widzów, lecz także dla muzyków orkiestry.
Serdecznie zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Koncert wspaniały
Niepowtarzalny, a zarazem wieczór pełen dowcipu, klasy i humoru! Polecam!!!
Grupa MoCarta doskonała jak zwykle, pan Niesiołowski wspaniały - polecam. Może tylko dzieci na widowni powinny zachowywać się nieco ciszej.
P. Niesiołowski trochę przygasł z dowcipem- może wiek, a może ja jestem starsza i cenię humor mniej swojski. Publika jednak bawiła się dobrze. Srednia wieku na widowni ok 50+. Grupa MoCarta jak zwykle niezawodna. Miły wieczór
Świetna muzyka, arcymistrzowskie wykonanie, Grupa MoCarta super, ale jeszcze lepszy ciągle młody Maciej Niesiołowski. Chętnie powtórzyłabym taką ucztę dla ducha!
Zarówno ja, jak i mój 9 letni syn bawiliśmy się świetnie. Program urozmaicony, dowcipny, ciekawy, nietuzinkowy. Z zadowolenia można klaskać, tupać, wrzeszczeć - z wszystkiego skrupulatnie skorzystaliśmy po wielokroć! Z pełnym przekonaniem polecam każdemu bez względu na upodobania! Piotr
Dwie godziny świetnej zabawy i śmiechu do łez! Kilka bisów z brawami na stojąco całej widowni. Fantastyczne przedstawienie, szkoda, że tak rzadko występują razem w Warszawie. Serdeczne pozdrowienia i podziękowania dla Pana Macieja i całego zespołu MoCarta - jesteście wspaniali!!! Wiedziałam, że program taki będzie. Z rozrzewnieniem wspominam programy w tv prowadzone przez p. Macieja Niesiołowskiego z udziałem różnych aktorów; Panie Macieju, może Pan wróci do tej formy prezentowania muzyki, tym razem na scenie?
Caly spektakl byl swietny.Wspaniala jest Grupa MocArta. Dawno nie widzialam tak rozbawionej publicznosci.Jestem tez pelna podziwu dla dyrygenta Macieja Niesiolowskiego za jego poczucie humoru i prowadzenie orkiestry. Organizacja calego koncertu tez na dobrym poziomie.Chetnie jeszcze raz poszlabym na taki koncert.
Artyści wspaniali i zabawa super. Polecam wszstkim, którzy mają słuch - jakikolwiek, niekoniecznie muzyczny. Chociaż i oczy się przydają.
Świetna zabawa. Dziękujemy.
rewelacyjny koncert
Jak zwykle nie rozczarowałam się. Dobrze spędzony czas i dobrze wydane pieniądze. Polecam!
rewelacja !
Znakomity występ. Świetna zabawa. Zdecydowanie polecam!
Rewelacja. Polecam!
Jak zwykle - duże poczucie humoru, na luzie, ale z klasą
Koncert bardzo dobry. Udane wyjscie zarowno dla doroslych jak i dla dzieci. Taka promocja muzyki powaznej w sposob lekki na pewno zacheci do siegniecia po nagrania. Dzieci chca isc jeszcze raz...
Grupa MoCarta jak zwykle bawi ale i uczy . Wspaniała orkiestra Filharmoni Częstochowskiej pod batutą Pana Niesiołowskiego. Świetny występ. Polecam
Wydarzenie okazało się ponad oczekiwane nie dlatego, że moje oczekiwania odnośnie takich wydarzeń są niskie, ale dlatego, że przekroczyło ono moje oczekiwania w odniesieniu do poziomu profesjonalizmu Orkiestry Filharmonii Białostockiej. Brawo Filharmonicy, Brawo!
Niesamowita atmosfera, wywarzony, inteligentny humor. Kompendium muzyki klasycznej. Warto tez zabrać szkolniaków od 7 lat w górę. Ja nie zabrałam i żałuję.
Wspaniały występ Grupy MoCarta i Macieja Niesiołowskiego odrobinę brakowało mi nowości w programie
Występ bardzo nam się podobał. Dużo humoru, nie tuzinkowość. Pierwsza część trochę lepsza.
BNK/432121 21.04.2015 18:48
Było miło posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu profesjonalnych artystów. Występ pozwolił na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości, wywołał uśmiech na mojej twarzy. Cieszę się, że mogłam zobaczyć i usłyszeć grupę MoCarta na żywo. Przydałoby się trochę nowości w programie.
ew_step 20.04.2015 23:24
byliśmy bardzo zadowoleni, więcej imprez tego typu w Poznaniu
kapitalny występ, zachwycający maestrią wykonania, wartki tok przedstawienia, klasa mowy ciała.
choć nie należę do melomanów bardzo lubię słuchać muzyki klasycznej w wykonaniu Grupy MoCarta a do pana Niesiołowskiego mam sentyment po programach "Z batuta i humorem" . Jestem bardzo zadowolona że byłam na ich występie
gochna 20.04.2015 11:58
Fantastyczny koncert. Tego typu wydarzenia naprawdę zbliżają przeciętnego odbiorcę do muzyki poważnej.
Świetna zabawa!
Bardzo udany występ.
Występ godny polecenia dla osób które nie znają Grupy MoCarta. Dla zagorzałych fanów rozczarowanie, gdyż brak nowych skeczy/żartów. Doceniamy jednak całość jako przyjemne spędzenie wieczoru. 4+ (w skali 1..6)
podatnik 20.04.2015 10:06
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane