kabaret Marcin Daniec

Marcin Daniec - Nowy program

kabaret Marcin Daniec

Marcin Daniec - Nowy program

Marcin Daniec - Nowy program - Bilety na kabaret

Marcin Daniec urodził się 1 października 1957 r. w Wielopolu (woj. podkarpackie). Zainteresowania sceniczne wykazywał już w szkole podstawowej (występował w Szkolnym Zespole Kabaretowym i Ośrodku Kultury w Wielopolu). W 1977 r. ukończył Studium Teatralne we Wzdowie k. Sanoka i przystąpił do nauki w Akademii Wychowania Fizycznego. Już z tytułem magistra wychowania fizycznego został pełnomocnikiem rektora ds. kulturalnych uczelni. Miał już wówczas za sobą debiut sceniczny Działalność estradową prowadzi również podczas służby wojskowej. Regularnie i profesjonalnie występował na scenie od 1980 r.
W 1984 roku wspólnie z Krzysztofem Januszem założył kabaret „Takich Dwóch”. W 1987 roku rozpoczął współpracę z zespołem Wały Jagielońskie, w 1991 – z Kabaretem Pod Egidą.
W 1993 roku otrzymał „Karolinkę” – nagrodę za debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i rozpoczął z powodzeniem karierę solową.
Od tego czasu występuje na najważniejszych imprezach estradowych i na największych scenach przed wielotysięczną widownią. Gra w całym kraju gromadząc komplety publiczności. Szybko staje się jednym z najpopularniejszych w Polsce wykonawców kabaretowych. Od początku swojej kariery solowej występuje na deskach Teatru Komedia w Warszawie.
Fani Dańca wiedzą, że każdej zimy można spotkać go Karpaczu (w 1987 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta), latem zaś – w Międzyzdrojach.
Od 1995 roku odbywa regularne tournées zagraniczne – kilkakrotnie odwiedzał Stany Zjednoczone, występował w Kanadzie, Niemczech i Australii. Jest znany również z cyklicznych programów telewizyjnych „Marzenia Marcina Dańca” w TVP oraz „Na stojaka”, Gadaniec” w HBO.
Popularność i klasę Marcina Dańca potwierdzają liczne tytuły i nagrody, m.in. „Prometeusz” – nagroda dla indywidualności estradowej nadana przez Kapitułę Nagrody Polskiej Estrady (1998), „Kreator rzeczywistości” (redakcja Wprost, 1998 r.), Telekamery” – nagrody czytelników tygodnika „Teletydzień” w kategorii rozrywka – uzyskiwane w kolejnych latach: 1999, 2000 i 2001, „Złota Szpilka Rzeczpospolitej”- drugie miejsce w plebiscycie dziennika „Rzeczpospolita” na osobowości telewizyjne (2000), Gwiazdy Uśmiechu – „Błękitny Melonik Charliego” – nagrody publiczności w kategoriach Najlepszy Satyryk i Ulubiony program rozrywkowy podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku w 2001 roku.
Marcin Daniec jest żonaty, ma dwoje dzieci. Pasjonuje się sportem, uwielbia piłkę nożną. Z powodzeniem uprawia pływanie, tenis ziemny, ping pong, siatkówkę. W 1998 r. wygrał, w 1999 r. był trzeci w biegu „Złota Mila Vipów” w Międzydrojach, W czerwcu 2001 roku zagrał w reprezentacji artystów podczas turnieju piłkarskiego w Ustce. Podczas meczu strzelił gola Jerzemu Dudkowi, bramkarzowi reprezentacji Polski.
Jak sam twierdzi dobra kondycja pozwala mu wytrzymywać trudy tras koncertowych i grać dwa ponad dwugodzinne programy podczas wieczoru.
Od 1995 roku Marcin Daniec regularnie gościł w warszawskiej Komedii przyciągając komplety publiczności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Marcin Daniec - Nowy program

Wspaniały wieczór spędzony w towarzystwie genialnego polskiego artysty! Pan Daniec ciągle w wyśmienitej formie! :)
Było super! Uśmiałem się jak nigdy! Polecam!
Marcin Daniec jak zwykle BOSKI!
Pan Marcin jak zwykle w formie, klasa! Rewelacyjny występ. Cieszę się że odwiedził nasze Siemianowice :-) zapraszamy znowu !
Jak zawsze REWELACJA :)
Było bardzo fajnie. Daniec jak zwykle w formie, śmieszny i uszczypliwy. Polecam
Był to dobry występ Marcina Dańca ale byłam na lepszych.
Program może zupełnie nowy to nie był, ale pan Marcin Daniec to klasa sama w sobie, więc ten występ nie mógł być inny niż świetny :)
Jak zawsze- SUPER!!!!!
super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane z kategorii kabaret