kabaret PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe

41. PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe

kabaret PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe

41. PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe

41. PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe - Bilety na kabaret

PeStKa jest to swoisty poligon doświadczalny, na którym poznańskie kabarety ścierają się ze swoimi nowymi skeczami i piosenkami. Nasza publiczność to wyrocznia, której reakcje decydują o dalszym życiu każdego z nowych skeczy - jeśli się spodoba, wejdzie do programu kabaretu, który go zaprezentował. Jeśli nie - PeStka będzie jedynym miejscem gdzie został zaprezentowany! Gospodarzem imprezy jest kabaret Czesuaf. Podczas wieczoru wystąpią m.in.: Czołówka Piekła, Prokrastynanci, Wyjście Ewakuacyjne, i wiele innych dobrych poznańskich kabaretów. Gościem specjalnym XXXV PeStKi będzie Kabaret K2.

Piszą o sobie:
“Zawiązaliśmy się w maju 2012 roku n.e. Zwiemy, a właściwie ksywujemy się barciś i mimi. Niektórzy z Was, drodzy czytacze, mogą kojarzyć nas z formacji: Babeczki z Rodzynkiem i Hlynur. Słusznie. Do niedawna je współtworzyliśmy. Od dłuższego czasu kontentowało nas wspólne dokazywanie. Zarówno sceniczne, jak i towarzysko – imprezowe. Założyliśmy K2, żeby to kontentowanie kontynuować.
Nasz program jest dynamiczny. Jeżeli szukacie w kabarecie liryki, u nas jej nie znajdziecie. Nie, żebyśmy nie cenili, ale nie stosujemy. Skecze piszemy oczywiście po to, żeby widza rozbawić. Ale nie tylko. Staramy się, żeby były „o czymś”. Jednak jest to staranność nienachalna, unikamy dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie. Obserwujemy świat i szukamy tematów dotyczących Was i nas. Nie pokazujemy ich jednak w skali 1:1. Zawsze przetwarzamy rzeczywistość. Podkręcamy absurdalność sytuacji. Programowo unikamy stosowania wulgaryzmów. Nie, że unikamy w ogóle. Unikamy przeklinania, które ma maskować brak żartu. Wulgaryzmu dla wulgaryzmu. Podobnie jak szoku dla szoku. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robimy to w jakimś celu.”

CZYTAJ WIĘCEJ

Recenzje i opinie: 41. PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe

Śmiesznie i mądrze. Bardzo dobra zabawa dla widzów. Poza przygotowanymi tekstami doskonałe komentarze do sytuacji bieżącej w czasie przedstawienia. Inteligentni wykonawcy i również bardzo inteligentni prowadzący. Tak trzymać!!!
Znakomita impreza- lokalne gwiazdy i goście! Kupa śmiechu! I na scenę zaproszą i poczęstują... świetne wydarzenie! Polecam!
Jak zawsze bawiłam się świetnie! Jak najbardziej polecam PeStKowe spotkania :-)
Kabaret K2 + 1 n i e s a m o i c i e interaktywnie nas bawili

Polecane z kategorii kabaret