koncert

53. Warsaw Blues Night

koncert

53. Warsaw Blues Night

53. Warsaw Blues Night - Bilety na koncert

53. Warsaw Blues Night | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

DUKE ROBILLARD – legenda jazz-bluesowej gitary na jedynym koncercie w Polsce

Tradycją już stało się, że cykl koncertowy Warsaw Blues Night prezentuje najznamienitszych muzyków światowych z kręgu bluesa. Nie inaczej będzie też 16 marca 2015 w Hybrydach. Na jedynym koncercie w Polsce wystąpi legendarny wirtuoz jazz-bluesowo swingującej gitary – Duke Robillard z zespołem.

Duke Robillard należy do najbardziej uznanych współczesnych artystów świata bluesa i jazzu, o czym niewątpliwie świadczą nominacje do nagrody Grammy oraz liczne statuetki Blues Music Awards czyli „bluesowych Oscarów”.

Jego twórczość zdaje się mieć nieskończoną rozpiętość stylistyczną – od swingującego jazzu przez klasycznego elektrycznego bluesa po muzykę zawierającą elementy funku, rock’n’rolla czy rockabilly. Współpracował z tak różnymi artystami, jak: Bob Dylan, Scott Hamilton, Tom Waits, Ronnie Earl, Jay McShann, Ruth Brown, Jimmy Witherspoon, Herb Ellis.

Blisko 50 lat od artystycznego debiutu Duke Robillard ciągle jest w trasie koncertowej, dając blisko 250 koncertów rocznie i niezmiennie przyciągając na koncerty tłumy wielbicieli uwielbiających jego nietuzinkową gitarową wirtuozerię.

Rozpoczynał karierę, zakładając w 1967 roku najsłynniejszą orkiestrę bluesową świata The Roomful of Blues, z którą koncertował i nagrywał płyty przez 12 lat. Później przez wiele lat był podporą The Legendarny Blues Band i The Fabulous Thunderbirds, a od kilkunastu lat nagrywa i podróżuje z własnym zespołem The Duke Robillard Band.

W ciągu wieloletniej kariery nagrał blisko 30 płyt dla najbardziej renomowanych wytwórni płytowych.

Zbliżający się koncert to wydarzenie obowiązkowe dla każdego szanującego się miłośnika gitarowej wirtuozerii trudnej do stylistycznego zaszufladkowania, zwłaszcza, że tej klasy muzycy nieczęsto odwiedzają nasz kraj.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane