koncert

AHAVAT OLAM – Miłość wieczna – Pieśni hebrajskie Recital Anny Riveiro

koncert

AHAVAT OLAM – Miłość wieczna – Pieśni hebrajskie Recital Anny Riveiro

AHAVAT OLAM – Miłość wieczna – Pieśni hebrajskie Recital Anny Riveiro - Bilety na koncert

AHAVAT OLAM – Miłość wieczna – Pieśni hebrajskie Recital Anny Riveiro

AHAVAT OLAM to szczególny program, w którym znalazły się pieśni hebrajskie o charakterze religijnym wykonywane podczas świąt żydowskich. W szczególności pieśni związane z tzw. Wielkimi Świętami: Rosz Haszana (Żydowski Nowy Rok) i Jom Kipur (Dzień pojednania).

Koncert uzupełniają pieśni związane z Szabatem - śpiewane zarówno w synagodze jak i te wykonywane tradycyjnie w domu. Premiera programu odbyła się podczas X-tego Festiwalu Kultury Żydowskiej „Zachor - Kolor i Dźwięk" 2017 w Białymstoku.

„Charyzmatyczny głos Anny Riveiro, w połączeniu z wirtuozerskimi aranżacjami pianistki Anny Hajduk, brzmi magicznie. Artystki tworzą wyjątkowy klimat i przenoszą słuchaczy w inny świat...”

Płyta AHAVAT OLAM to wyjątkowe we współczesnej Polsce nagranie: jedyna płyta z takim repertuarem śpiewanym przez kobietę (Anna Riveiro jest pierwszą kobietą-kantorką w Polsce).
Wszystkie aranżacje w warstwie muzycznej są autorstwa Anny Hajduk.
„Nagrałyśmy tę płytę , aby podzielić się piękną muzyczną tradycją żydowską jak też chronić ją od zapomnienia. Nagrywając „live”, podczas koncertu, chciałyśmy oddać atmosferę emocji i osobistego spotkania ze słuchaczem...”

Anna Riveiro: śpiew, scenariusz koncertu
Anna Hajduk: fortepian, aranżacje utworów

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: AHAVAT OLAM – Miłość wieczna – Pieśni hebrajskie Recital Anny Riveiro

Piękny koncert, niezwykły głos i wspaniałe interpretacje muzyczne oraz ciekawe zapowiedzi poszczególnych pieśni, a na dodatek bogate informacyjnie wprowadzenie prezentujące dorobek obydwu Artystek, wygłoszone przez przedstawiciela Organizatorów. Jedyny drobiazg, który można by zmienić, to zbytnie wychłodzenie sali.
świetny koncert, świetne artystki!
koncert był piękny! Niech żałują Ci, których nie było!

Polecane z kategorii koncert