koncert

ANDRZEJ SIKOROWSKI I MAJA SIKOROWSKA – koncert z okazji 35-lecia NCK 

koncert

ANDRZEJ SIKOROWSKI I MAJA SIKOROWSKA – koncert z okazji 35-lecia NCK 

ANDRZEJ SIKOROWSKI I MAJA SIKOROWSKA – koncert z okazji 35-lecia NCK  - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

30 września (niedziela), g. 18.00**, Scena NCK**

ANDRZEJ SIKOROWSKI I MAJA SIKOROWSKA – koncert z okazji 35-lecia NCK

ANDRZEJ SIKOROWSKI Urodzony w Krakowie w 1949 roku, absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem ("Pasjans na dwóch"). Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą "Dziennika Polskiego", "Przekroju" i "Hustlera". Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.

MAJA SIKOROWSKA Urodzona w 1980r w Krakowie, córka Andrzeja. Wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu, a także licencjat na krakowskiej AWF. Przez wiele lat wokalistka zespołu Pod Budą, z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje z zespołem własnym u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków. Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę "Kraków-Saloniki" (platynowa płyta), nominowaną w 2006r do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami "Śniegu cieniutki opłatek", w 2010 roku ukazał się album "Sprawa rodzinna", a w 2016 najnowszy album „Okno na Planty”. Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 roku nagrała płytę „Avra” – poruszające współbrzmienie głosu i instrumentów przenosi słuchaczy w inne rejony Europy. Podejmuje również własne próby kompozytorskie.

Powyższy duet współpracuje razem od wielu lat prezentując na estradzie program zawierający zarówno przeboje Pod Budą, autorstwa Andrzeja Sikorowskiego, jak i piosenki z trzech wspólnie nagranych płyt.

Wstęp za zaproszeniami

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: ANDRZEJ SIKOROWSKI I MAJA SIKOROWSKA – koncert z okazji 35-lecia NCK 

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert