Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

ARTROSIS + goście

koncert

ARTROSIS + goście

ARTROSIS + goście - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Artrosis w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia zespołu. Grupa już wkrótce wyda nowy studyjny krążek zatytułowany Odi Et Amo. Na płycie znajdzie się 9 premierowych kawałków. Autorką okładki jest Katarzyna Luna Urbanek. Materiał został zarejestrowany w eXe-Laboratories Studio oraz w Grzegorz "Gregor" Piotrowski Studio. Za finalne brzemienie odpowiada gitarzysta zespołu - Gregor.

ARTROSIS + goście - więcej informacji

Zespół Artrosis obchodzi w tym roku swoje XX - lecie!

Artrosis w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia zespołu. Grupa już wkrótce wyda nowy studyjny krążek zatytułowany Odi Et Amo. Na płycie znajdzie się 9 premierowych kawałków. Autorką okładki jest Katarzyna Luna Urbanek. Materiał został zarejestrowany w eXe-Laboratories Studio oraz w Grzegorz "Gregor" Piotrowski Studio. Za finalne brzemienie odpowiada gitarzysta zespołu - Gregor.

OPOZYCJA
"Opozycja" została założona w 1984 roku w Wodzisławiu Śląskim. Zaczynała od punk rocka, ale z czasem zwrócili się w stronę tzw. zimnej fali (cold wave) i postpunkowej alternatywy . Pierwszy raz dla większej publiczności wystąpili na festiwalu Poza Kontrolą w Warszawie. Po występie na jarocińskim festiwalu w 1988 roku- numer "Szczelnie Okryty Obojętnością " ukazał się na trzypłytowym wydawnictwie winylowym, dokumentująym ten festiwal.
W 1989 roku kapela była laureatem Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie oraz stałym gościem na wielu ważnych festiwalach w Polsce jak choćby katowickie Odjazdy czy Rock Noc w poznańskiej Arenie. Utwory -"Krew Bohaterów" "Wiara" "Kolory" oraz "Nocny Gość Władysława B." stały się przebojami kultowej Rozgłośni Harcerskiej. W Latach 90-tych Opozycja przestała istnieć . W zeszlym roku (2014)zespół reaktywował się i koncertuje w różnych miastach, przyciągając wielu fanów -"starych" i nowych .

DANCE ON GLASS
Zespół został założony w 2000 przez Anię Blomberg - wokal, klawisze, Chris'a Smith'a - bas i Gerard'a - gitary, programming.
Na początku grali tradycyjny gotyk, z użyciem automatu perkusyjnego. Po przeprowadzce z Londynu do Devon, Ania kontynuowała pracę nad tym projektem razem z mężem, Dave'm Blombergiem (New Model Army). Początkowo Dance On Glass było przede wszystkim projektem studyjnym, jednak po wydaniu pierwszego singla zespół otrzymał wiele propozycji koncertowych i musiał skompletować pełny skład, początkowo z muzykami sesyjnymi. Koncertowy skład ustabilizował się na początku 2003 roku, Do Ani i Dave'a dołączyli: Simon Rippin (ex-Fields of the Nephilim) na perkusji i Steve Cooper na basie.

Latem 2002 Dance On Glass zagrali na festiwalu Castle Party w Bolkowie. Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony fanów jak i prasy muzycznej. W relacji z festiwalu na holenderskiej stroniewww.rockezine.com możemy przeczytać: "Ten polsko-angielski zespół jest bez wątpienia lubiany w Polsce, co nie powinno dziwić, ponieważ Ania Blomberg śpiewała wcześniej
w Batalion d'Amour, znanej kapeli dark goth/rock. Kiedy grali 9, ostatni utwór tłum przed sceną dosłownie oszalał i to był wspaniały widok! Nietypowy głos Ani wspaniale współgrał z muzyką. Cały występ udowodnił, że Dance On Glass to zespół powyżej przeciętnej. Utwór "Flying" znalazł się na kompilacji Castle Party 2002, razem z kompozycjami New Model Army, Project Pitchfork, Fading Colours, Das Ich etc. W 2003 roku Dance On Glass podpisalo kontrakt z Metal Mind Productions, czego owocem był debiutancki album zespołu, Daydreaming. Po wydaniu Daydreaming, grupa zaczęła intensywnie koncertować, zagrała m.in na najważniejszym festiwalu dark w Europie, Wave Gotik Treffen w Lipsku, trasę po Wielkiej Brytanii jako support All About Eve (zakończoną koncertem w londyńskiej Astorii), trasę po Polsce, i kilka koncertów w Niemczech. Zespół, już w pełnym składzie i z żywą perkusją, nagrał kolejne trzy utwory; 'Hopeless Moments', 'Slave' i 'Feel Like...'. Z kolei utwór 'Dying so Slowly, napisany wspólnie z Peterem Guellardem (Blitzkrieg, Pornografia) ukazał się na kompilacji Castle Party 2003.

Grupa zakończyła działalność w 2004 roku, do jej reaktywacji doszło na początku 2015 roku.

AS NIGHT FALLS
As Night Falls - symfoniczno- metalowy zespół z Katowic. Od początku celem panów i pani było tworzenie muzyki niebanalnej,
a jednocześnie dostępnej dla szerszej, niż tylko tej metalowej, publiczności. Inspiracja wielkimi tego gatunku (jak np. Nightwish, Within Temptation, Epica) nigdy nie stała w sprzeczności z oryginalnością, gdyż zdaniem członków zespołu, w tej stylistyce jest wciąż jeszcze dużo do odkrycia. As Night Falls miał przyjemność dzielić scenę z wieloma dobrymi zespołami, jak: Night Mistress, Alcoholica, The Bill, Horrorscope, Mayhayron, Nonamen, Good Girl Maggie, Hajva, Dirty Brick, Spatial, Hegeroth, Heretique, Sixpounder oraz zaszczyt supportować takie gwiazdy jak: Tarja Turunen (ex Nightwish), Antimatter (ex Anathema), oraz Proletaryat.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: ARTROSIS + goście

Występ rewelacyjny, bardzo miła atmosfera. Artrosis będąc tyle lat na rynku muzycznym nadal pokazuje że można grać z werwą i cały czas tworzyć coś nowego w dobrym stylu. Oby im się wiodło, są Ikoną muzyki rock/metalowej, cały czas pozostając w czołówce która inspiruje młode zespoły.
wiking1983 30.05.2015 13:53

Polecane z kategorii koncert