koncert

ARTROSIS + goście

koncert

ARTROSIS + goście

ARTROSIS + goście - Bilety na koncert

Zespół Artrosis obchodzi w tym roku swoje XX - lecie!

Artrosis w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia zespołu. Grupa już wkrótce wyda nowy studyjny krążek zatytułowany Odi Et Amo. Na płycie znajdzie się 9 premierowych kawałków. Autorką okładki jest Katarzyna Luna Urbanek. Materiał został zarejestrowany w eXe-Laboratories Studio oraz w Grzegorz "Gregor" Piotrowski Studio. Za finalne brzemienie odpowiada gitarzysta zespołu - Gregor.

OPOZYCJA
"Opozycja" została założona w 1984 roku w Wodzisławiu Śląskim. Zaczynała od punk rocka, ale z czasem zwrócili się w stronę tzw. zimnej fali (cold wave) i postpunkowej alternatywy . Pierwszy raz dla większej publiczności wystąpili na festiwalu Poza Kontrolą w Warszawie. Po występie na jarocińskim festiwalu w 1988 roku- numer "Szczelnie Okryty Obojętnością " ukazał się na trzypłytowym wydawnictwie winylowym, dokumentująym ten festiwal.
W 1989 roku kapela była laureatem Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie oraz stałym gościem na wielu ważnych festiwalach w Polsce jak choćby katowickie Odjazdy czy Rock Noc w poznańskiej Arenie. Utwory -"Krew Bohaterów" "Wiara" "Kolory" oraz "Nocny Gość Władysława B." stały się przebojami kultowej Rozgłośni Harcerskiej. W Latach 90-tych Opozycja przestała istnieć . W zeszlym roku (2014)zespół reaktywował się i koncertuje w różnych miastach, przyciągając wielu fanów -"starych" i nowych .

DANCE ON GLASS
Zespół został założony w 2000 przez Anię Blomberg - wokal, klawisze, Chris'a Smith'a - bas i Gerard'a - gitary, programming.
Na początku grali tradycyjny gotyk, z użyciem automatu perkusyjnego. Po przeprowadzce z Londynu do Devon, Ania kontynuowała pracę nad tym projektem razem z mężem, Dave'm Blombergiem (New Model Army). Początkowo Dance On Glass było przede wszystkim projektem studyjnym, jednak po wydaniu pierwszego singla zespół otrzymał wiele propozycji koncertowych i musiał skompletować pełny skład, początkowo z muzykami sesyjnymi. Koncertowy skład ustabilizował się na początku 2003 roku, Do Ani i Dave'a dołączyli: Simon Rippin (ex-Fields of the Nephilim) na perkusji i Steve Cooper na basie.

Latem 2002 Dance On Glass zagrali na festiwalu Castle Party w Bolkowie. Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony fanów jak i prasy muzycznej. W relacji z festiwalu na holenderskiej stroniewww.rockezine.com możemy przeczytać: "Ten polsko-angielski zespół jest bez wątpienia lubiany w Polsce, co nie powinno dziwić, ponieważ Ania Blomberg śpiewała wcześniej
w Batalion d'Amour, znanej kapeli dark goth/rock. Kiedy grali 9, ostatni utwór tłum przed sceną dosłownie oszalał i to był wspaniały widok! Nietypowy głos Ani wspaniale współgrał z muzyką. Cały występ udowodnił, że Dance On Glass to zespół powyżej przeciętnej. Utwór "Flying" znalazł się na kompilacji Castle Party 2002, razem z kompozycjami New Model Army, Project Pitchfork, Fading Colours, Das Ich etc. W 2003 roku Dance On Glass podpisalo kontrakt z Metal Mind Productions, czego owocem był debiutancki album zespołu, Daydreaming. Po wydaniu Daydreaming, grupa zaczęła intensywnie koncertować, zagrała m.in na najważniejszym festiwalu dark w Europie, Wave Gotik Treffen w Lipsku, trasę po Wielkiej Brytanii jako support All About Eve (zakończoną koncertem w londyńskiej Astorii), trasę po Polsce, i kilka koncertów w Niemczech. Zespół, już w pełnym składzie i z żywą perkusją, nagrał kolejne trzy utwory; 'Hopeless Moments', 'Slave' i 'Feel Like...'. Z kolei utwór 'Dying so Slowly, napisany wspólnie z Peterem Guellardem (Blitzkrieg, Pornografia) ukazał się na kompilacji Castle Party 2003.

Grupa zakończyła działalność w 2004 roku, do jej reaktywacji doszło na początku 2015 roku.

AS NIGHT FALLS
As Night Falls - symfoniczno- metalowy zespół z Katowic. Od początku celem panów i pani było tworzenie muzyki niebanalnej,
a jednocześnie dostępnej dla szerszej, niż tylko tej metalowej, publiczności. Inspiracja wielkimi tego gatunku (jak np. Nightwish, Within Temptation, Epica) nigdy nie stała w sprzeczności z oryginalnością, gdyż zdaniem członków zespołu, w tej stylistyce jest wciąż jeszcze dużo do odkrycia. As Night Falls miał przyjemność dzielić scenę z wieloma dobrymi zespołami, jak: Night Mistress, Alcoholica, The Bill, Horrorscope, Mayhayron, Nonamen, Good Girl Maggie, Hajva, Dirty Brick, Spatial, Hegeroth, Heretique, Sixpounder oraz zaszczyt supportować takie gwiazdy jak: Tarja Turunen (ex Nightwish), Antimatter (ex Anathema), oraz Proletaryat.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Występ rewelacyjny, bardzo miła atmosfera. Artrosis będąc tyle lat na rynku muzycznym nadal pokazuje że można grać z werwą i cały czas tworzyć coś nowego w dobrym stylu. Oby im się wiodło, są Ikoną muzyki rock/metalowej, cały czas pozostając w czołówce która inspiruje młode zespoły.
wiking1983 30.05.2015 13:53

Polecane