Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Adrianna Biedrzyńska - Ada to nie wypada

koncert

Adrianna Biedrzyńska - Ada to nie wypada

Adrianna Biedrzyńska - Ada to nie wypada - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Adrianna Biedrzyńska to jedna z najzdolniejszych polskich aktorek. W swojej karierze nagrodzona m.in. Wiktorem, Złotą Kaczką czy Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Doceniana przez publiczność, ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról, zarówno filmowych jak i teatralnych. Jako dziecko uczyła się gry na skrzypcach, na nasze szczęście nie została jednak skrzypaczką. Jest aktorką wszechstronną, pełną pozytywnej energii, obdarzoną silnym charakterystycznym głosem, na który nie można pozostać obojętnym.

Artystka postawiła nie tylko na aktorstwo teatralne i filmowe, ale również na kabaret i estradę. Na przestrzeni lat współpracowała z wieloma znanymi twórcami tekstów i piosenek, by wymienić choćby: Agnieszkę Osiecką, Zenona Laskowika, Zbigniewa Górnego i Jeremiego Przyborę – twórcę Kabaretu Starszych Panów, u boku którego artystka miała zaszczyt występować. To właśnie z tych wokalnych doświadczeń, powstał pomysł na recital pt. ‘Ada to nie wypada”.

Wspomniany program to – w przybliżeniu – dwie godziny profesjonalnego materiału muzycznego, na który składa się ogromny dorobek estradowy, zgromadzony przez ostatnie trzydzieści lat. Przepełniony barwnymi wspomnieniami koncert, to bardzo zróżnicowana stylistycznie forma. To niezwykle dowcipny program artystyczny, złożony z ulubionych piosenek artystki. Recital można określić jako muzyczną podróż z odrobiną liryki oraz nutką sentymentu.

Utwory można zestawić elastycznie, w zależności od charakteru i długości trwania występu ( według inwencji organizatora ). Warto podkreślić, że każdej z piosenek towarzyszy historia związana z jej autorem, a całość okraszona jest dodatkowo licznymi anegdotami z życia teatralnego i filmowego aktorki.

Ada Biedrzyńska może wystąpić sama ( tzw. pół playback ) lub w towarzystwie zespołu muzycznego. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie siostrzany duet z akompaniującą jej na fortepianie – Joanną Biedrzyńską.

Program może mieć charakter typowo rozrywkowy – świetnie sprawdzający się w plenerze, podczas letnich koncertów pod chmurką, odrobinę poważniejszy – liryczny, czy też mieszany ( proporcje – do ewentualnego uzgodnienia ).

W trakcie występu, artystka rozmawia z publicznością, można powiedzieć, że jest to swojego rodzaju dialog muzyczno – kabaretowy. W mniejszych salach teatralnych czy w tak zwanej „klubowej” atmosferze, stara się skracać dystans z widzami, co bardzo często prowadzi do wspólnej zabawy, śpiewu, a nawet… wspólnego tańca.

Recital aktorki to swoisty melanż stylów, konwencji i gatunków, dzięki czemu Adriannie udaje się stworzyć wiele znakomitych kreacji wokalnych.

Jak sama dodaje, widzowie będą też mogli usłyszeć domowy przepis na jej ulubiony pasztet lub sernik.

Słowem – „Ada to nie wypada”, to wyjątkowy projekt muzyczny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Adrianna Biedrzyńska - Ada to nie wypada

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert