Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Al Di Meola - Beatles & More

koncert

Al Di Meola - Beatles & More

Al Di Meola - Beatles & More - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Pierwsza pula biletów na koncert Ala Di Meoli już niedługo w sprzedaży! Dla pierwszych 100 osób posiadających kartę Wytwórni bilety w specjalnej cenie - 140 zł.

Al Di Meola – gigant jazzu – wystąpi w Wytwórni! Al Di Meola jest chyba najpopularniejszym muzykiem jazzowym w naszym kraju - nie bez powodu. Jego fani będą mogli posłuchać go na żywo w Wytwórni.

Amerykański gitarzysta, który współpracował m.in. z: gitarzystą flamenco Paco de Lucią, gitarzystą jazzowym Johnem McLaughlinem, basistą Stanleyem Clarkiem, skrzypkiem Jean-Luc Pontym, pianistą i keyboardzistą Janem Hammerem, wystąpi przy Łąkowej 29 w marcu 2015 roku.

Al Di Meola jest bardzo wszechstronny, sam mówił o sobie, że wiecznie poszukiwał stylu, w którym mógłby się spełniać latami. Zakres jego działalności był szeroki: od szaleńczych improwizacji, elektrycznych i rockowych projektów w stylu Beatlesów do muzyki latynoskiej, etnicznej, world music.

Meola rozpoczął muzyczną edukację w wymarzonym miejscu, jednej z najważniejszych amerykańskich uczelni jazzowych – Berklee School of Music. Długo tam jednak nie wytrzymał. Scena go wzywała. Jazzowe sesje w nowojorskich klubach były dużo bardziej obiecującą perspektywą niż siedzenie w szkolnej ławce.

Jego kariera rozwijała się błyskawicznie, bo już od samego początku został członkiem legendarnej formacji Return to Forever, założonej przez Chicka Coreę. Potem przyszły czasy wielkiego tria razem z Paco de Lucią i Johnem McLaughlinem. Czasy wielkiej kariery muzycznej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Al Di Meola - Beatles & More

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert