koncert

Artur Banaszkiewicz - "Od czardasza do Chaplina"

koncert

Artur Banaszkiewicz - "Od czardasza do Chaplina"

Artur Banaszkiewicz - "Od czardasza do Chaplina" - Bilety na koncert

ARTUR BANASZKIEWICZ - skrzypek, kompozytor, aranżer. W latach 1988-1990,jako stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki studiował w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie. W tym czasie brał udział w mistrzowskich kursach interpretacji gry skrzypcowej w Lancucie (prof. M. Rusin) i w Bydgoszczy (W. Pikajzen). Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego Artur Banaszkiewicz prezentuje publiczności często własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych, chętnie słuchanych utworów z różnych obszarów muzyki. Artysta intensywnie koncertuje i poszerza swój repertuar, dzieląc się swoimi muzycznymi fascynacjami i kreacjami z publicznością na całym świecie.

W programie koncertu światowe przeboje muzyki filmowej oraz wirtuozowskie parafrazy inspirowane folklorem rosyjskim, cygańskim, żydowskim.

Na Scenie Pod Lipami obok Artura Banaszkiewicza zagoszczą:

Jakub Majda - klarnet
Andrij Melnik - akordeon
Donat Zamiara - kontrabas.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Artur Banaszkiewicz - "Od czardasza do Chaplina"

Żywiołowe wykonanie utworów muzyki żydowskiej i cygańskiej. Piękne wykonanie wiodącej kompozycji z filmu "Misja". Bardzo udany koncert.
Wyśmienity koncert, wyśmienity artysta. Szkoda, że tak mało rozpowszechniany na rodzimym rynku kulturalnym, w tym zwłaszcza na antenach TV. Artur Banaszkiewicz to wyśmienity wirtuoz skrzypiec. Ale mnie zachwycił także akordeonista - p. Andrij Melnyk. Zwłaszcza w akompaniamencie do "Gabriel's Oboe" i "Skowronka". Ale także w każdym z utworów

Polecane z kategorii koncert