
Nowość!
od 31.10.2025
Aznavour na Walentynki | Chris Schittulli | Wiesław Prządka
Francuski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów piosenek pochodzenia ormiańskiego
Urodzony 22 maja 1924 roku w Paryżu
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowej muzyki rozrywkowej XX wieku z tytułem "Variety Singer of the Century" nadanym przez CNN i Times
Sprzedał ponad sto milionów płyt na całym świecie
Jego głos zachwycał największe sale muzyczne Paryża, Nowego Jorku, Londynu, Tokio czy Rio
Aznavour to przede wszystkim przeszło dziewięćset piosenek, w tym : "Emmenez-moi", "La Bohème", "Je me voyais déjà", "Hier encore", "Mourir d'aimer", "La Mamma", „Comme ils disent”, „Les plaisir démodés”, „She”, „Les comédiens”, „Sa jeunesse", „Une vie d’amour" …
Odszedł 1 października 2018 roku w Mouriès, Francja
Wykonawcy:
Chris Schittulli – francuski wokalista
Piotr Wrombel – fortepian i kierownictwo muzyczne
Wiesław Prządka – akordeon i bandoneon
Zbigniew Wrombel – kontrabas
Andrzej Mazurek – perkusja
CHRISS SCHITTULLI
Wokalista francuski, tłumacz, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej piosenki wykonywanej w języku francuskim. Francuz o włoskich korzeniach pochodzący z Grenoble. Dla swojej żony Polki przeprowadził się z Francji do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i rozwija swoją karierę muzyczną. Chris z łatwością porusza się w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej.
Od 2008 roku współpracuje z Richardem Crossem, słynnym trenerem wokalnym we Francji.
W 2013 roku ukończył paryską szkołę Pédagogie de Richard Cross, co pozwoliło mu rozwinąć pasję pedagoga śpiewu.
Współpracuje z wieloma orkiestrami i grupami muzycznymi we Francji. Współzałożyciel i wokalista francuskiej grupy muzycznej DIVINO, znanej z repertuaru pop-opera.
Tłumaczy na język francuski i interpretuje teksty polskich Mistrzów takich jak Jacek Cygan, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, Agnieszka Osiecka, Julian Tuwim.
Współpracuje z wybitnymi polskimi muzykami, tj. Bogdan Hołownia, Piotr Wrombel, Jarek Małys, Hadrian Filip Tabęcki, Witold Cisło, Robert Murakowski, Robert Majewski, Piotr Rodowicz, Maciej Strzelczyk, Sebastian Wypych, Wiesław Prządka etc…
W 2017 roku we współpracy z Bogdanem Hołownią wydał płytę C’est si bon (2017) stanowiącą ukłon w stronę polskich i francuskich mistrzów piosenki.
Aktualnie we współpracy z René Koelblen i Wiesławem Prządką powstaje projekt muzyczny Wasowski i Przybora à la française.
W lutym 2020 roku wystąpił przed Prezydentem Emmanuelem Macron podczas jego oficjalnej wizyty w Polsce.
WIESŁAW PRZĄDKA
Urodzony 6 marca 1964 roku w Wolsztynie. Absolwent Akademii Muzycznej im Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu Henryka Krzemińskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, kompozytor, aranżer. Laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Paryżu.
Sam zwykł mawiać, że urodził się po to, aby grać na akordeonie. Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Ta muzyka doprowadziła go do kolejnego odkrycia – BANDONEONU, instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest jedynym polskim bandoneonistą koncertującym na bandoneonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego Astora Piazzolli, współpracował m.in. z Waldemarem Malickim, Trio REVIRADO, Tango Bridge, New Tango Bridge, międzynarodowym zespołem Distango, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Kameralną BALTIC NEOPOLIS oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie występował w przedstawieniu „Tango Piazzolla”.
Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki zaowocowały współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej – Richardem Galliano, Jose Juniorem Mossalinim. Izydorem Leitingerem Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Olgą Bończyk, Justyną Szafran, Jadwigą i Tadeuszem Katami, Waldemarem Malickim, Krzesimirem Dębskim, Zbigniewem Wodeckim, Krzysztofem Kilijańskim, Jackiem Wójcickim, Jackiem Kotlarskim, Chrisem Schittulli, Bohdanem Jarmołowiczem, Zbigniewem Górnym, Tomkiem Szymusiem, Tomaszem Tomaszewskim, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Krzysztofem Meisingerem, Robertem Horną, Markiem Piątkiem, Rafałem Karasiewiczem, Zbigniewem Wromblem, Andrzejem Mazurkiem i in.
Wirtuoz, któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak również rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette. To on udowodnił, że akordeon może z powodzeniem wkomponować się w najróżniejsze style muzyczne jak swing, jazz, tango, latino itd. Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych.
Dyskografia artysty liczy ponad 20 płyt CD nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołem Hot Swing, New Tango Bridge, WIESŁAW PRZĄDKA QUINTETO TANGO NUEVO oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami. Wydana w 2019 roku płyta ASTOR PIAZZOLLA SUITA TROILEANA z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia AMADEUS pod dyr. Anny Duczmal-Mróz otrzymała nominację do prestiżowej nagrody fonograficznej FRYDERYK 2020.
12 kwietnia 2021 ukazał się najnowszy album LOS PAJAROS PERDIDOS z muzyką Astora Piazzolli nagrany przez WIESŁAW PRZĄDKA QUINTETO TANGO NUEVO z gościnnym udziałem wybitnej artystki Gosha Kowalińska. Płyta wydana przez wydawnictwo DUX.
Wiesław Prządka dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych akordeonistów i bandoneonistów w Polsce.
CZYTAJ WIĘCEJ
CZYTAJ WIĘCEJ
Aznavour na Walentynki | Chris Schittulli | Wiesław Prządka
Aznavour na Walentynki | Chris Schittulli | Wiesław Prządka
16.02.2026
godz. 19:00
Dostępne bilety: 820
KUP BILET
|
Brak wydarzeń
Recenzje i opinie: Aznavour na Walentynki | Chris Schittulli | Wiesław Prządka
Brak recenzji